ECDADIMIZ 18 MART’TA HÜR VE BAĞIMSIZ YAŞAMA KARARLILIĞINI DÜNYAYA İLAN ETMİŞTİR!

Babadağ Belediye Başkanı Ali Atlı 18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 106. Yılı nedeni ile yayınladığı basın açıklamasında, ecdadımızın 'Çanakkale Geçilmez' dedirterek, hür ve bağımsız yaşama kararlılığını dünyaya ilan edip, vatan ve bayrağına sahip çıktığını vurguladı. Başkan Ali Atlı “Bu toprakları bize mukaddes bir vatan kılan, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, tüm aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi rahmet ve şükranla anıyorum” dedi.

ECDADIMIZ 18 MART’TA HÜR VE BAĞIMSIZ YAŞAMA KARARLILIĞINI DÜNYAYA İLAN ETMİŞTİR!

Babadağ Belediye Başkanı 18 Mart Çanakkale Zaferinin 106. Yılı nedeni ile yazılı bir basın açıklaması yaptı. Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere bizlere bu toprakları bırakmak için canını hiçe sayan ecdadımızı anan Başkan Atlı “18 Mart 1915 tarihinde Çanakkale'de kutsal değerleri uğruna, tüm olumsuzluklara karşı canı pahasına çarpışan kahraman ordumuz ile yüce milletimiz, kara ve deniz savaşlarında düşman kuvvetlerine 'Çanakkale Geçilmez' dedirtmiştir. Hür ve bağımsız yaşama kararlılığını dünyaya ilan edip, vatan ve bayrağına sahip çıkmıştır” dedi.

Başkan Atlı “Vatan, millet ve bayrak uğruna canlarını seve seve feda eden ve bu güzel yurdumuzu bizlere emanet eden Aziz Şehitlerimiz ve Gazilerimiz; Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün, 'Çanakkale Zaferi, Türk askerinin ruh kudretini gösteren şayanı hayret ve tebrik bir misaldir. Emin olmalısınız ki, Çanakkale muharebelerini kazandıran bu yüksek ruhtur' sözlerinde ifadesini bulan bu büyük zaferin mimarlarıdır.

Mehmetçiklerimizin ve yüce milletimizin vatan ve millet sevgisinin ölümsüzlük anıtı haline gelen bu yüce zafer bizler için de yol göstericidir. Aziz Şehitlerimizin, tarihin her döneminde gösterdiği eşsiz kahramanlıklar, tarihe altın harflerle yazdırdığı destanlar, hürriyet ve istiklal uğruna sergilediği ulvi ruh örnekleri, bizler için her zaman gurur ve onur kaynağı olmuştur. Bu duygu ve düşüncelerle, Çanakkale Zaferi'nin 106'inci yıldönümünü kutluyor, 18 Mart Şehitleri Anma Günü münasebetiyle de; Bu toprakları bize mukaddes bir vatan kılan, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, tüm aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi rahmet ve şükranla anıyorum” dedi.

denizli güncel haber sarayköy haber
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Denizlili şair evinde asılı halde bulundu!
Denizlili şair evinde asılı halde bulundu!
Büyükşehir yüzme yarışlarına ev sahipliği yaptı!
Büyükşehir yüzme yarışlarına ev sahipliği yaptı!