Mutasyonlu Virüsün Belirtileri Nelerdir, Denizli'de Olabilir Mi?

Birçok Dünya ülkesinde hızla yayılan mutasyonlu virüs insanların hayatını daha fazla olumsuz etkiliyor. Mutasyonlu koronavirüs hastalığında koronavirüs belirtilerinin daha şiddetli olduğu belirtiliyor.

Mutasyonlu Virüsün Belirtileri Nelerdir, Denizli'de Olabilir Mi?

Koronavirüse karşı geliştirilen aşılar uygulanmaya başlansa da birçok ülkede ve ülkemizde koronavirüsten daha fazla endişelendirmeye başladı. Ülkemizde Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın açıklamalarına göre şu anda 196 mutasyonlu virüs vakası olduğu biliniyor.

PEKİ MUTASYONLU KORONAVİRÜS BELİRTİLERİ NELERDİR?

Prof. Dr. Mustafa Necmi İlhan’ın yaptığı açıklamalarda “Bulaştığı kişi sayısı fazladır, daha hafif hastalık yapıyor olabilir ya da bulaştıklarında bir bölümünde yine hastalık olabileceği gibi bir bölümü daha hafif geçiriyordur, o yüzden de öldürücülük hızı düşmüş olabilir. Bunu takip edip görmek gerekiyor. Kısıtlamalara uymak gerekiyor, vatandaşlarımız şunu düşünmeli; eğer yüzde 70 bulaştırıcılık fazlaysa en az benim iki kat önlem almam gerekiyor. İngiltere'den gelen 15 hastanın tedavisinin devam ettiğini biliyoruz, yakınları da karantinada. İngiltere'deki meslektaşlarımız, öksürük ve solunum semptomlarının daha fazla olduğunu söylüyorlar. Burada da muhtemelen öyledir” ifadelerini kullandı.

Fahrettin Koca yaptığı açıklamada mutasyonlu virüs görülen illerde basın mensuplarına aktardı. Yaptığı açıklamalarda Denizli sınırına geldiğini belirterek. Tedbirleri almaşsak her an virüs artabilir ifadelerini kullandı.

 

denizli mutasyonlu virüs koronavirüs sağlık bakanlığı fahrettin koca güncel haber sarayköy haber
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sarayköy'de Bugün Defin Edilenler!
Sarayköy'de Bugün Defin Edilenler!
Hırsız mı, yoksa…?
Hırsız mı, yoksa…?