Advert

Ali Osman Horzum'dan Açıklama Geldi!

İnternette dolaşan haberlere CHP Merkezefendi İlçe Başkanı Ali Oman Horzum’dan açıklama geldi.

Ali Osman Horzum'dan Açıklama Geldi!

Ali Osman Horzum yaptığı açıklamada;

''Merkezefendi Belediyemiz Derman Belediyecilik anlayışıyla, pandemi süresince binlerce aileye erzak yardımıyla, yüzbinlerce hemşehrimize maske dağıtımıyla, dezavantajlı mahallelerimiz başta olmak üzere açtığı kadın çocuk, gündüz bakımevleriyle, 20 yıldır çivi çakılmayan mahallelerimize yaptıkları parklarıyla, taziye evleriyle, esnafımızın elinden tutan malzeme yardımıyla, midesine sıcak yemek girmesini sağlayan iyilik hareketiyle, işyerlerinin, apartmanların, camilerimizin, okullarımızın hatta yollarımızın dezenfekte edilmesiyle, çocuklarımıza kreş yapılmasıyla, üreticimize fide dağıtımıyla, belediye sınırlarındaki okullarımızın bakım onarımıyla, eğitimde fırsat eşitliği adına tabletleri olmadığı için ders göremeyen çocuklarımıza tablet dağıtımıyla, 4000 çocuğumuza her ay eğitim bursu vermesiyle, evde bakım hizmetleriyle, merkez elimizle giyecek ve eşya yardımıyla, çocuklarımıza halk süt dağıtımıyla, çare kapınızda uygulamasıyla, gençler ve çocuklarımıza düzenlediği sanat kurslarıyla, korosuyla, tiyatrosuyla, spor tesisleriyle, kitap günleriyle, ülkemizin değerli yazarlarıyla düzenlediği söyleşilerle, unutturulmaya çalışılan resmi bayramlarımızda ki kutlamalarıyla, sokak hayvanlarına üretilen mama merkeziyle, pet kafesiyle, her canlıya dokunan projeleriyle, yapımı devam eden pazaryerleriyle, düğün salonuyla, kreşleriyle, köyden mahalleye dönüşen yerlerde sosyal tesisleriyle, bilim merkeziyle, mezbelelik olan derelerin ıslahıyla, spor tesisleriyle belediyeciliğin sadece çöp toplamak, asfalt ve kaldırım yapmak olmadığını, DERMAN BELEDİYECİLİK anlayışıyla tüm halkımıza göstermiştir. Bu hizmetleri yaparken; dil, din, ırk, mezhep ve siyasi görüş gözetmeden, tüm renkleri içinde barındırarak, merkeze insanı koyarak yapmıştır. Henüz 2. yılını tamamlamamış Belediye Başkanımız ve ekibi bütün bu güzellikleri halkına sunarken; ne yazık ki aşağıda belirttiğim mesnetsiz, yakışıksız, asılsız iddialarla karşı karşıya kalmışlardır.

Denizlimizde faaliyet gösteren “Şifre Haber” isimli internet haber sitesi, Merkezefendi Belediyemizin büyük uğraş ve emeklerle sağladığı, yine Denizlili hayırsever iş insanımızın yaptıracak olduğu “Merkezefendi Belediyesi Osman Aydınlı Gündüz Bakımevi” üzerinden, mesnetsiz, yakışıksız ve gerçek dışı bir haber yapmıştır. Bu haberin amacının, Meclis Üyemiz Mimar Cihan SARAÇOĞLU, Belediye Başkanımız Şeniz DOĞAN ve hayırsever iş insanımız Osman AYDINLI’yı yıpratmaya yönelik, itibar cellatlığı yapan bir haber olduğu açıktır. Belediyemizin başarısızlığı için avuç ovuşturan, aportta bekleyen bir güruhun da hemen bu haber üzerinden yazmaya, yorum yapmaya başladığını üzülerek görüyoruz.

Nihayetinde önce linç merkezine Sayın Cihan SARAÇOLU, sonrasında Sayın Şeniz DOĞAN ve Osman AYDINLI konmuştur. Baktılar olmuyor bu sefer hedefe Mimarlar Odası ve Başkanı konmuştur. Denizlimizin yetiştirdiği bu değerleri karalayarak prim yapmaya çalışmak hiçbir insana yakışmaz. Bu tür mesnetsiz haberler maalesef hayırsever iş insanlarımızın tamamını üzmüştür. Geleneklerimizde olan yardımlaşmaya, paylaşmaya ve hayırseverliğe vurulan bir darbedir. Bin bir zorluklarla yapılan bu güzellikleri çarpıtmak hiç kimsenin hakkı da haddi de değildir. Bu tür yaklaşımlar yüzünden yapılacak olan birçok projeyi yapılamaz hale getirmek halkımızı da üzecektir.

Anahtar teslimi yapılacak, her türlü giderlerin ve harcamaların bağışçı tarafından üstlenildiği, Belediyenin kasasından çıkan bir değerin olmadığı bu yatırımda sanki Merkezefendi Belediyesinin, proje bedelini Mimar Cihan SARAÇOĞLU’na ödeyeceği yönünde ki iddia tamamen asılsızdır. Kaldı ki proje bedeli bağışçı tarafından ödenecek olup, projeyi yapan Mimar da Cihan SARAÇOĞLU değildir. Proje, Bağışçı Osman AYDINLI’nın belirlediği mimar ve müteahhitler tarafından yapılacak olup, bunları belirleme hakkı da, bedellerini ödeme sorumluluğu da bağışçıya aittir.

Bağışçı hayırsever Osman AYDINLI’ya özel imar çalışmaları yapıldığını da iddia eden bu haber sitesi, sonradan kendi haberini de yalanlamak zorunda kalmıştır. Keşke haber öncesinde muhatapları ile görüşülse idi. Belediye Başkanımız bu tür insanların asılsız, mesnetsiz haberleri ile uğraşmak yerine halkına hizmet etmeyi, üretmeyi tercih etmiştir. Denizli halkıyla beraber bende kendisini kutluyorum.

Merkezefendi Belediyesinin, Derman Belediyecilik anlayışı ile daha yaşanabilir, sosyal, aydınlık ve örnek bir belediye olması için gece gündüz çalışan, halkın takdirini kazanmış başta Belediye Başkanımız Şeniz DOĞAN ve ekibine teşekkür ediyorum. Meclis Üyemiz Mimar Cihan SARAÇOĞLU göreve geldiği günden itibaren can hıraş bir şekilde çalışmakta ve emek vermektedir. Ama maalesef bu hizmetleri hazmedemeyenler ile başarısız olunmasını isteyen bir güruh tarafından hep hedef alınmaktadırlar. Bu engelleme, kara propaganda, çamur at izi kalsın ve iftiralara rağmen Belediyemiz başarılıdır ve daha da başarılı olacaktır. Bu gayri memnunların (toplumda karşılığı olmayan) yazdıkları ve çizdikleri bizlere daha fazla güç ve enerji vermektedir.

Zaten bu gayrimemnunların tarihte birçok şeyi yıkmaya çalıştıkları görülmüş ancak, bir şey yaptıkları, ürettikleri görülmemiştir. Bu eli boş, düşüncesi kirli, öküz altında buzağı arayan zihniyeti sevgili hemşehrilerim zaten biliyor. Bizler, bu zihniyettekilerle mücadeleye devam edeceğiz. Meclis Üyem Cihan SARACOĞLU muhataplarına karşı hukuki süreci başlatmıştır. Ayrıca bu insanları siz halkımızın vicdanına bırakıyoruz.

Bizim gündemimiz, sağlıktır, ekonomidir, haktır, hukuktur, adalettir. Evine ekmek götüremeyen vatandaşımızdır. İşsizliğin rekor kırdığı, ekonominin dip yaptığı, esnafın kan ağladığı, çiftçinin traktör ve hayvanının haczedildiği bir dönemi yaşıyoruz. Üç maskeyi dağıtamayan, Corana aşısını alamayıp halkı virüsle baş başa bırakan bir hükümetle karşı karşıyayız. Bizim mücadelemiz bunlarladır.

PARTİ OLARAK BELEDİYE BAŞKANIMIZ VE MECLİS ÜYELERİMİZİN YANINDAYIZ, DERMAN BELEDİYECİLİK ADINA YAPTIKLARINI TAKDİRLE KARŞILIYOR VE DESTEKLİYORUZ. Belediyemizin başarısı hepimizin başarısıdır. Halkımızın refahı ve mutluluğu her şeyin üzerindedir. Bizim için asıl olan halkın istekleridir, halkın değerleridir. Bizler çalışmaya ve üretmeye devam edeceğiz. Tüm halkımıza saygı ve sevgi ile duyurulur.'' ifadelerine yer verdi.

denizli merkezefendi belediyesi ali osman horzum güncelhaber sarayköy haber
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sarayköy'de Bugün Defin Edilenler!
Sarayköy'de Bugün Defin Edilenler!
Hırsız mı, yoksa…?
Hırsız mı, yoksa…?