Advert 3

Kurallara Uymayan Apartlara Ceza Yağdı!

Denizli İl Emniyet Müdürlüğünden Kimlik Bilgi Sistemi uygulaması denetimlerine ilişkin yazılı açıklama yapıldı. 2020 yılı boyunca il genelinde KBS ihlali yapan apartlara yaklaşık 1 milyon TL para cezası verildi.

Kurallara Uymayan Apartlara Ceza Yağdı!

 

Denizli İl Emniyet Müdürlüğü tarafından kısa süreli konaklama alanlarında Kimlik Bildirim Sistemi’nin (KBS) kullanılması gerektiğini belirten yazılı bir açıklama yapıldı. Suç işleme ihtimali bulunan ya da suç kaydı bulunan kişiler tarafından konaklama alanlarının sıklıkla kullanıldığı vurgulanan açıklamada 2020 yılı içerisinde bu kuralı ihlal eden işletmelere verilen cezalar da yer aldı. Kent genelinde geçici konaklama yerlerine yönelik olarak 44 bin 10 apart dairesinin kontrolü yapıldığı belirtildi. Yapılan denetimlerde ihlalde bulunan apart sahiplerine toplamda 923 bin 272 TL para cezası uygulandığı ifade edildi.

2021 yılında uygulanacak cezaların da belirtildiği açıklamada KBS sistemine kayıt olmadan konaklama yaptırdığı belirlenen işletmelere 19 bin 667 TL para cezası uygulanacağı ifadeleri yer aldı. KBS sistemine kayıt yaptırarak şifre alan ancak konaklayanları bildirmeyen veya gerçeğe aykırı kayıt tutanlara ise 9 bin 832 TL idari para cezası uygulanacak. Çalışanlara ait kimlik bildiriminde bulunmayan işletmelere ise bildirilmeyen her çalışan için 56 TL ceza işlemi uygulanacak.

denizli apart KBS sarayköy haber
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TTF'den Büyükşehir spor tesislerine övgü!
TTF'den Büyükşehir spor tesislerine övgü!
SARAYKÖY'ÜN İLK PROFESYONEL MANTAR ÜRETİM TESİSİ AÇILDI!
SARAYKÖY'ÜN İLK PROFESYONEL MANTAR ÜRETİM TESİSİ AÇILDI!