Advert 3

Denizli’de Korona Virüs Yokmu Oluyor?

Denizli’de korona virüs vaka sayısı hızla düşmeye başladı. Korona virüs nedeniyle bir ara kapasite arttırımının yapıldığı yoğun bakım ünitelerinde hasta neredeyse kalmadı denecek kadar azaldı.

Denizli’de Korona Virüs Yokmu Oluyor?

Tabip Odası Başkanı Prof. Dr. Hakan Erbay, PAÜ’de yoğun bakımda 13 hastanın kaldığı bunların da testlerinin negatife döndüğünü açıkladı. Korona virüs ile mücadelede zor günler geçiren Denizli’de, kısıtlamalarla birlikte başlayan düşüş son sürat sürüyor. Eylül-Ekim aylarında yüzde 45’e kadar çıkan bulaş oranı kademeli olarak düşmeye devam ediyor. Denizli Devlet Hastanesi ve Pamukkale Üniversitesi Hastanesinde yapılan PCR testlerinde bulaş oranı yüzde 10’a kadar düştü. Denizli’de bu düşüş hasta sayısını da düşürmeyi başardı.

KISITLAMALAR İŞE YARADI
Tabip Odası Başkanı Prof. Dr. Hakan Erbay, “Eylül-Ekim aylarında yüzde 40-45'lere çıkan bulaş oranı şu an yüzde 10'larda. 1.5 aydır uygulanan kısıtlamalar bunların önemli derece etkisi oldu. Bu önlemler son derece etkili; salgın hastalıklarda hareketliği kısıtlamak. Bulaşıcılığı ancak böyle önleriz. Bu önlemler hastalığın oranını düşürdü” diye konuştu.
 
  YOĞUN BAKIMDA HASTA KALMADI
Hastanelere ek yatak takviyesinin yapıldığı yoğun bakım ünitelerindeki korona virüs hasta sayısının azalmasıyla kullanılan ek yataklar kaldırıldı. Denizli Tabip Odası Başkanı Prof. Dr. Hakan Erbay, PAÜ Hastanelerinde korona virüs yoğun bakım ünitesinde tedavi gören hasta sayısının 13 olduğunu açıkladı. Erbay, “Bunların birçoğu uzun süredir yatıyor. Pozitif olmaktan çıktılar da kronik hasta olma gibi durumları var” dedi.


 

denizli güncelhaber
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TTF'den Büyükşehir spor tesislerine övgü!
TTF'den Büyükşehir spor tesislerine övgü!
SARAYKÖY'ÜN İLK PROFESYONEL MANTAR ÜRETİM TESİSİ AÇILDI!
SARAYKÖY'ÜN İLK PROFESYONEL MANTAR ÜRETİM TESİSİ AÇILDI!