Sarayköy Devlet Hastanesi’nde Covid-19 Aşısı Sağlık Çalışanlarına Uygulandı!

Sarayköy Devlet Hastanesinde, Çin’den gelen Covid-19 aşısının ilk uygulamalarına öncelikli sağlık çalışanlarından başlandı. Sağlık Bakanlığının Çin'den sipariş ettiği Covid-19 aşılarının 3 milyon dozluk ilk partisi, Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu (TİTCK) laboratuvarlarında incelendikten sonra testleri başarı ile geçerek acil kullanım onayı almıştı. Ülkemizde ilk aşılar Bilim Kurulu Toplantısı sonrasında Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ve kurul üyelerine uygulanmıştı.

Sarayköy Devlet Hastanesi’nde Covid-19 Aşısı Sağlık Çalışanlarına  Uygulandı!

Türkiye geneli 81 ilde eş zamanlı olarak başlayan aşı uygulaması kapsamında Denizli Sarayköy Devlet Hastanesi’nde gönüllü olan sağlık çalışanlarına öncelikli olmak üzere tüm çalışanlar yapıldı.

Denizli’de ilk aşıyı yaptıran İl Sağlık Müdürü Dr. Berna Öztürk, kamu hastanelerinin yanı sıra özel hastanelere de yeterli dozda aşı gönderildiğini belirterek; “Sağlık adına çalışan yani Covid-19 döneminde büyük bir özveriyle risk altında görevlerini icra eden herkes öncelikli olarak aşılanacak. Bugün itibariyle tüm kamu hastanelerinde, özel hastanelerde, Pamukkale Üniversitesi Hastanesi ve aile sağlığı merkezleri ile İlçe Sağlık Müdürlüklerimizde tüm tedbirlerimizi alarak aşılma çalışmalarına başladık. Dün itibariyle aşılar yeterli miktarda tüm merkezlere dağıtıldı. Ben de biraz önce aşımı oldum. Bulaşıcı hastalıklardan korunmanın tek yolu aşıdır. Mutlaka Bilim Kurulumuzun önerilerine uyalım. Tüm sağlık çalışanlarını ve zamanı geldikçe risk grubundaki tüm vatandaşlarımızı aşı olmaya davet ediyorum. İnşallah uygun şekilde bağışıklığımızı kazanırız ve Covid-19 denilen bu beladan hep birlikte kurtuluruz” dedi.

Aşılar öncelik olarak sağlık çalışanları ve 65 yaş üstü yaşlılardan başlamak üzere uygulanmaya devam edecek.

denizli güncelhaber sarayköy
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
MHP DENİZLİ’DE GÜÇLÜ ADAY MEHMET UZ!
MHP DENİZLİ’DE GÜÇLÜ ADAY MEHMET UZ!
Denizli'de Emekli Astsubay Hayatını Kaybetti!
Denizli'de Emekli Astsubay Hayatını Kaybetti!