Esnafa Müjde Dediler Faiz İki Katına Çıktı!

Sancar: “Pandemi'nin vurduğu esnafa bir darbede kamu bankalarından geliyor.” Faizler iki katına çıktı. Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri aracılığı ile esnafa verilen düşük faizli kredilerin faiz oranlarında artışa gidildi.

Esnafa Müjde Dediler Faiz İki Katına Çıktı!
Esnaf ve sanatkârlara Hazine ve Maliye Bakanlığı faiz destekli işletme ve yatırım kredisi kullanımlarında uygulanan faiz oranları, 4 Ocak 2021 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere güncellendi.
Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatiflerinin (ESKKK) kefaleti ve bankadan doğrudan kullandırılacak krediler için Hazine ve Maliye Bakanlığı faiz destekli tüm kredi türleri ve tüm vadelerde yıllık yüzde 17 olmak üzere yeni faiz oranı uygulanacak.
YANDAŞ MEDYANIN MÜJDE BALONU YİNE PATLADI
Konuyla ilgili açıklamada bulunan CHP Denizli Milletvekili Teoman Sancar, 29 Aralık 2020 tarihli Resmi Gazete’yi hatırlatarak şöyle konuştu:
“Yandaş medya ilgili Cumhurbaşkanı Kararı’nı “Kamu bankası 2021'de yüzde 100 faiz indirimi uygulayacak” şeklinde verdi. Oysa bu müjde değil, zaten uygulamada olan bir kredi uygulamasının 2021 yılında da devam edeceğidir. 
Pandemi nedeniyle zor günler geçiren esnafa, yeni yılın ilk günlerinde güncellenen kredi faiz oranlarıyla bir şok daha yarattılar. Tükenme sınırına gelen esnaf kredi faiz oranlarının düşmesini beklerken, kamu bankaları %100’ e yakın faiz artırımı yaptı. 4 Ocak 2021 tarihinden sonra alınacak kredilerde faiz oranı 4,5 olarak değil 8,5 olarak yansıyacak. Bu benzeri görülmemiş bir darbedir. Korona sürecinde siftah yapamayan esnafın tabutuna son çivi de böylece çakılmış oldu.”
 
denizli güncelhaber
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Hem suçlu hem güçlü!
Hem suçlu hem güçlü!
Sarayköy'de avcılık kursu açılıyor!
Sarayköy'de avcılık kursu açılıyor!