Denizli'de Belediyelerin Asgari Ücrete Zam Yarışı!

Denizli’de CHP’li belediyelerin zam kararının ardından Ak Partili belediyelerde asgari ücret zam yarışına dahil oldu. Denizli’de 9 belediye asgari ücret için zam yarışına girdi.

Denizli'de Belediyelerin Asgari Ücrete Zam Yarışı!

2021 yılına saatler kalırken yeni yılda Asgari Ücret Zam komisyonu tarafından belirlenen 2825 TL asgari ücrete CHP’li belediyeler asgari ücretin belediyede çalışanlar için en az 3100 TL olacağını açıkladı. Açıklamanın ardından Ankara, İstanbul, Antalya, Adana ve Hatay gibi CHP’li büyükşehir belediye başkanları asgari ücretin en düşük 3100 TL olacağını söyledi.

Denizli’de Chp’li belediye başkanlarından ilk zam açıklaması Babadağ Belediye Başkanı Ali Atlı’dan geldi. Atlı Babadağ Belediyesinde asgari ücretin 3100 TL olacağını açıkladı. Atlı’nın ardından Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan zam kervanına katıldı. Doğan temmuz ayından bu yana asgari ücretin en düşük 3000 TL olduğu bu zammı Merkezefendi Belediyesinin de uygulayacağını söyledi. Ardından Honaz ve Serinhisar Belediyeleri zam kervanına katılarak asgari ücretin 2021 yılı içerisinde 3100 TL olacağını duyurdu.

 

Bozkurt Belediyesi Artışa Geçti

CHP’li Bozkurt Belediye Başkanı Birsen Çelik asgari ücretin belediyede en düşük 3300 TL olacağını duyurarak diğer belediyelerin önüne geçti.

 

AK Parti’de Zam Kervanına Katıldı

Belediyelerin zam kervanına AK Partili belediyeler de katıldı. İlk açıklama Ak Partili Çameli Belediye Başkanı Cengiz Arslan’dan geldi. Arslan belediyede en düşük asgari ücretin 3150 TL olarak belirlediklerini duyurdu. Çameli’nin ardından Sarayköy Belediyesi 3150, Beyağaç Belediyesi 3350 Çardak Belediyesi 3465 TL olarak belirlediklerini açıkladılar.

denizli asgari ücret güncelhaber
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Hem suçlu hem güçlü!
Hem suçlu hem güçlü!
Sarayköy'de avcılık kursu açılıyor!
Sarayköy'de avcılık kursu açılıyor!