Denizli'de Kaçak İçki Operasyonu

Denizli İl Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan operasyonlar çerçevesinde kaçak içkiler ele geçirildi. Şüpheliler tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Denizli'de Kaçak İçki Operasyonu

Denizli İl Emniyet Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada: İlimizde yasadışı imalathanelerde kaçak/sahte alkol üreterek dağıtımını yapmak suretiyle haksız rekabet oluşturan, halk sağlığına yönelik tehdit oluşturan, aynı zamanda devletin vergi kaybına neden olan her türlü kaçak alkol satışı ve imalatının engellenmesi amacıyla şüpheli şahıs ve organizasyonlara yönelik 2020 yılında toplam 45 operasyon gerçekleştirilmiş; bu operasyonlarda (100) şüpheli şahıs yakalanmış, yakalanan şüphelilerden adli makamlara sevk edilen (4) şüpheli şahıs TUTUKLANMIŞTIR.

Operasyonlar kapsamında yapılan aramalarda toplam 22.800 litre kaçak/sahte alkol, 1.302 şişe kaçak/sahte alkol, 5.400 adet alkol üretim malzemesi ile kaçak alkol yapımında kullanılan 500 litre etil alkole el konulmuştur.

 

Ülkemiz genelinde son dönemde sahte ve kaçak alkollü içki kullanımından dolayı çok sayıda vatandaşın ölümü ile sonuçlanan olayların meydana geldiği görülmüştür. Bahse konu olayların ilimizde de meydana gelmesini engellemek amacıyla İl Emniyet Müdürlüğümüz ekiplerince mesai mefhumu gözetilmeksizin çalışmalar devam etmektedir.

 

Yaklaşan yeni yıl öncesinde vatandaşlarımızın alkollü içki satış izni ve yetkisi bulunmayan şahıs ve işyerlerinden kaçak alkollü içki almamaları, alkollü içki alımı esnasında şişe üzerinde orijinal bandrolünün bulunmasına dikkat etmeleri, şişesi yıpranmış daha önceden kullanıldığı belli olan ve dolum olarak tabir edilen tezgâh altı yerlerde üretildiği anlaşılan alkollü içkileri satın almamaları ve bu içkileri tüketmemeleri vatandaşlarımızın sağlığı için önem arz etmektedir.

denizli emniyetmüdürlüğü güncelhaber
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
MHP DENİZLİ’DE GÜÇLÜ ADAY MEHMET UZ!
MHP DENİZLİ’DE GÜÇLÜ ADAY MEHMET UZ!
Denizli'de Emekli Astsubay Hayatını Kaybetti!
Denizli'de Emekli Astsubay Hayatını Kaybetti!