Denizli'de Okul Bahçesindeki Trafo Eylemi Devam Ediyor!

Denizli'de Okul Bahçesindeki Trafo Eylemi Devam Ediyor!

Yapılan açıklamaya göre :Sadettin Kıbrıslıoğlu İlkokulumuzun bahçesine bir trafo yapılacağını daha önce öğrenerek trafo inşaatı önünde tepkimizi burada iki kez göstermiştik.

Milli Eğitim Bakanlığı’nın 2018/10 nolu genelgeye aykırı bir şekilde öğretmen, öğrenci ve çalışanlarımızın güvenliğini ve sağlığını tehlikeye atan bu uygulamaya son verilmesi gerektiğini defalarca vurguladık.

Anaokulu öğrencilerimizin oyun alanına bu trafonun yapılması vicdansızlıktır, sorumsuzluktur. Yüksek gerilim hattının, radyasyonun içinde çocuklarımız nasıl eğitim görecekler, nasıl oynayacaklar?

            Milli Eğitim Bakanlığı, İş Sağlığı ve Güvenliği Kanununa buraya bu trafonun yapılması büyük bir çelişki oluşturmaktadır.

 Resmi kurumlarımızın İmar planlarındaki aksaklıkları ve mevzuat boşluklarını okullarımızın lehine düzenlemesi gerekir. Okul bahçelerimizin imar ve tapu-kadastro sorunlarının ivedilikle çözülmesi gerekir.

 Bu ayıptan bir an önce vazgeçin.

 Eğitim-iş Denizli Şubesi olarak öğrenci, öğretmen ve eğitim emekçilerimizin haklarını koruma adına bu konuyu takip ediyoruz, takip edeceğiz.

Bu trafo buradan kaldırılana kadar eylemlerimize devam edeceğiz.

denizli güncelhaber
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Hem suçlu hem güçlü!
Hem suçlu hem güçlü!
Sarayköy'de avcılık kursu açılıyor!
Sarayköy'de avcılık kursu açılıyor!