TGK BASIN MENSUPLARI RİSKLİ GRUP SAYILSIN

Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu görev yapan gazetecilerin koronavirüs hastalığından dolayı riskli grupta sayılması için Sağlık Bakanlığına başvuru yaptı.

TGK BASIN MENSUPLARI RİSKLİ GRUP SAYILSIN

Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu Genel Başkanı Nuri Kolaylı’nın imzasıyla Sağlık Bakanlığına gönderilen yazıda güvenlik mensupları ve sağlık çalışanlarıyla birlikte basın mensuplarının da koronavirüse karşı mücadele verdiğine dikkat çekildi.

Sağlık Bakanlığına gönderilen yazıda “Sizin de yakından tanık olduğunuz gibi, sağlıkçılarımız ve güvenlik güçlerimizle birlikte basın mensuplarımız da koronavirüs’e karşı büyük bir mücadele veriyor. Kamuoyunun haber alma özgürlüğü adına görev yapan meslektaşlarımız, en riskli mesleklerden birini fedakârca gerçekleştiriyor. Süreç içinde binin üzerinde meslektaşımız koronavirüse yakalanarak tedavi görürken, ne yazık ki yaklaşık 20 meslektaşımız da görevi başında koronavirüs sonucu yaşamını yitirmiştir.

Bu gerçekler ışığında, gazetecilik mesleğinin riskleri göz önüne alınarak, aşılamada basın mensuplarının “öncelikli meslek grupları” arasına alınmasını, Türkiye’nin en üst çatı basın meslek örgütü olan Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu olarak bilgilerinize arz ederiz.” İfadelerine yer verildi.

denizli güncelhaber
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Hem suçlu hem güçlü!
Hem suçlu hem güçlü!
Sarayköy'de avcılık kursu açılıyor!
Sarayköy'de avcılık kursu açılıyor!