Kızılay Kısıtlamalarda Vatandaşların Yanında

Hafta sonu sokağa çıkma kısıtlamasında Kızılay, yine gönüllere dokundu. Gıda koli yardımları ile vatandaşın zor zamanında yalnız bırakmadı.

Kızılay Kısıtlamalarda Vatandaşların Yanında

Koronavirüs ile zorlu bir mücadele verdiğimiz bugünlerde yeniden sokağa çıkma kısıtlamaları ile hastalığın yayılması engellenmeye çalışılıyor. Bu süreçte ise Türk Kızılay Denizli Şubesi gönüllüleri, Denizli’nin dört bir yanında vatandaşların ihtiyaçlarını karşılamak için çalışıyor.

Türk Kızılay Denizli Şubesi Başkanı Adem Salih Deniz, “Koronavirüsle mücadelede ilk günden bu yana de ihtiyaç sahiplerine destek olmaya devam ediyoruz. Gönüllülerimizle birlikte vatandaşların ihtiyacını karşılamak için çalışıyoruz. Geçtiğimiz hafta sonu iki günlük kısıtlamada 50 adet gıda kolisi dağıtımını muhtelif mahallelerde gerçekleştirdik. Hayırseverlerimize aracı oluyoruz. Kızılay, her zaman vatandaşın yanında olacak” ifadelerine yer verdi.

KAN BAĞIŞINA DİKKAT ÇEKTİLER

Türk Kızılay, sık sık çağrıda bulunarak azalan ve tükenen kan stokları için çağrıda bulunuyor. Denizli Genç Kızılay gönüllüleri ise kan bağışına dikkat çekmek için Çınar Kan Alma Birimi’ne giderek kan bağışında bulundu. Başkan Deniz, “Her zaman dediğimiz gibi kan acil değil, sürekli ihtiyaçtır. İçinde bulunduğumuz dönem nedeni ile stoklarımızdaki kritik durumu dile getirerek vatandaşlarımıza çağrıda bulunuyoruz. Denizli Genç Kızılay gönüllülerimiz, bu çağrımıza destek vererek sokak kısıtlamasında kan bağışında bulundu” dedi.

5 ARALIK DÜNYA GÖNÜLLÜLER GÜNÜ’NÜ KUTLADILAR

Denizli Genç Kızılay gönüllüleri, 5 Aralık Dünya Gönüllüler Günü nedeni ile bir video düzenledi. Videoda bu önemli günü kutlayan gönüllüler, yapılan yardımlara ve etkinliklere yer verdi. Kızılay’da her zaman gönüllülüğün esas olduğunu söyleyen Deniz, “Gönüllülerimiz, Denizli’nin neresinde olursa olsun, hiçbir ayrım gözetmeksizin yardımlaşmayı, dayanışmayı ve paylaşmayı kendilerine yol olarak çizmiştir. Özgür iradeleriyle ve dayanışma ruhu içinde, herhangi bir maddi karşılık beklemeksizin kamu yararına katkıda bulunmak için çalışıyorlar. Tüm gönüllülerimize teşekkür ediyorum. Gönüllüler Günü’müz kutlu olsun” dedi.

kızılay denizli güncelhaber
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
MHP DENİZLİ’DE GÜÇLÜ ADAY MEHMET UZ!
MHP DENİZLİ’DE GÜÇLÜ ADAY MEHMET UZ!
Denizli'de Emekli Astsubay Hayatını Kaybetti!
Denizli'de Emekli Astsubay Hayatını Kaybetti!