PAÜ YÖNETİMİ ÇIKAN HABERLERE İSYAN ETTİ

Pamukkale Üniversitesi Hastanesi yönetimi ve çalışanları sosyal medyada yapılan paylaşımlara tepki gösterdi. Pamukkale Üniversitesi Hastanesi Yönetimini isyan ettiren olayda, katarak ameliyatı olan bir kişinin hastane kurallarına uymaması nedeniyle ameliyatının gerçekleşmediği, ancak bunun sosyal medyada bambaşka bir ortama çekilmesi oldu.

PAÜ YÖNETİMİ ÇIKAN HABERLERE İSYAN ETTİ

Pamukkale Üniversitesi yönetimi ve çalışanları, Covid-19 hastalığı sürecinde canla başla çalıştıklarını, çocuklarını, ailelerini göremediklerini ancak yine de yaranamadıklarını belirterek, “Canımızı dişimize takıyoruz. Bu tür olayların çarpıtılarak sosyal medyada paylaşılması bizi derinden üzmüştür” ifadelerine yer verdi.

Yapılan açıklamada “Katarakt ameliyatı için hastanemize gelen hastanın dünyada ve ülkemizde de geçerli olan ameliyathane giriş kurallarına uymaması üzerine ameliyatı gerçekleştirilememiş ve acil bir durumun da söz konusu olmadığı belirtilmiştir. Genel anestezi altında katarakt ameliyatı planlanan hastanın; ameliyathane kıyafetlerinin giriş kurallarına uygun olmaması, bu konuda ısrarcı olması ayrıca hasta yakınının annesinin Türkçe bilmediğini söyleyerek ameliyathaneye gelmek ve girmek istediği görülmüştür. Personelimiz ameliyathanede Kürtçe bilen personelimizin olduğunu ifade etmiş. Ama buna rağmen hastanın yakını ameliyathaneye girmek istemiş ve tüm personele ağıza alınmayacak sözler sarf etmiştir. Tutanak tutulup beyaz kod başlatılmış. Hasta ameliyathane içine alınmış ama ameliyata giriş kurallarına uygun girişi kabul etmediği için acil olmayan ameliyat ertelenmek durumunda kalınmıştır." denildi.

denizli güncelhaber
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Hırsız mı, yoksa…?
Hırsız mı, yoksa…?
MHP DENİZLİ’DE GÜÇLÜ ADAY MEHMET UZ!
MHP DENİZLİ’DE GÜÇLÜ ADAY MEHMET UZ!