Denizli Eğitim İş'ten MEB'e tepki "Çocukların sağlığı her şeyden önemlidir"

Eğitim-İş Denizli Şubesi Candoğan Parkında yaptığı basın açıklaması ile okul öncesi eğitim kurumları ve sınıfların açılması kararını protesto etti.

Denizli Eğitim İş'ten MEB'e tepki

Milli Eğitim Bakanlığının okul öncesi eğitime yüz yüze devam edilmesi kararı Eğitim-İş Denizli Şubesi tarafından protesto edildi. Eğitim-İş Candoğan Parkında yaptığı basın açıklaması ile kararı protesto etti. Basın açıklamasını Şube Başkanı Namık Kemal Aydoğan ve Basın Yayın Sekreteri Nevhis Elvan Kaşgören birlikte okudu. Şube Başkanı Namık Kemal Aydoğan, “Eğitim-İş olarak Milli Eğitim Bakanlığı ve hükümeti tekrar uyarıyoruz. Bu uygulamadan derhal vazgeçin” dedi.

Tüm eğitim kademelerinde eğitim 4 Ocak 2021 tarihine kadar ertelenmişken okul öncesi eğitimler için akşam sabaha alınan kararla yeniden açılmasının eğitim öğretim süreci ile ilgisi olmadığını söyleyen Aydoğan, “Bu karar akıl ve mantıkla açıklanamaz. MEB eğer okul öncesi eğitimi olmazsa olmaz görüyorsa öncelikle zorunlu eğitim kapsamına almalıdır. Bu, yıllardır bizim de en haklı talebimizdir” diye konuştu.

 “ÖZEL SEKTÖR BASKISI İNSAN SAĞLIĞINDAN ÖNEMLİ DEĞİLDİR”

MEB’in okul öncesi eğitimine yönelik aldığı kararın bilimsel açıdan anlatılabilir bir tarafı olmadığını ifade eden Basın Yayın Sekreteri Nevhis Elvan Kaşgören, “Bakanlığın okul öncesini yeniden açması kabul edilemez. Gelişimsel olarak kendini koruyamayacak çocukları tehlikeye atmakla eşdeğer ve tamamen ekonomik kaygılarla alındığı açık olan, üstelik Dünya Çocuk Hakları Günü’nde alınan bu çelişkili karardan geri dönülmelidir. Devlet, çocukların her türlü ihmal ve istismardan korunarak sağlıklı gelişimini sağlamakla sorumludur. Ekonomik kaygılar, özel sektör baskıları insan sağlığından daha önemli değildir” sözleriyle karar tepki gösterdi.

Denizli Sarayköy
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
MHP DENİZLİ’DE GÜÇLÜ ADAY MEHMET UZ!
MHP DENİZLİ’DE GÜÇLÜ ADAY MEHMET UZ!
Denizli'de Emekli Astsubay Hayatını Kaybetti!
Denizli'de Emekli Astsubay Hayatını Kaybetti!