Advert

Denizli'de 6 Ayda Vaka Tablosu Değişimi Dehşete Düşürüyor

Denizli’de korona virüste korkutan artış yoğunluk haritasına da yansıdı. Pandeminin ilk döneminde en başarılı illerden birisi olan Denizli’de 6 ayda inanılmaz bir değişim yaşandı. Mayıs ayında elle sayılır risk alanlarının bulunduğu Denizli’de 17 Kasım verilerine göre şehrin neredeyse tamamı yüksek risk altında. İl merkezi ile birlikte ilçelerde de 6 ayda büyük değişim yaşandı.

Denizli'de 6 Ayda Vaka Tablosu Değişimi Dehşete Düşürüyor

Mart ayından bu yana Türkye’de etkil olan korona virüs hayatı olumsuz etkilemeye devam ediyor. Pandeminin ilk döneminde en başarılı iller arasında yer alan Denizli ise, ikinci dalgada zor günler geçriyor. Denizli Valsi Ali Fuat Atik’in Denizli’deki vaka sayısındaki artışın ülke genelindeki artışla paralel olduğunu açıklamasının ardından Denizli Tabip Odası Başkanı Prof. Dr. Hakan Erbay, il genelinde yapılan günlük 2 bin testin yüzde 40’nın pozitif çıktığını açıkladı. İlk kritik açıklamanın ardından Servergazi Devlet Hastanesi de sadece korona virüs hastalarının tedavisi için kullanılmaya başlanmıştı.

6 AYDA KORKUTAN DEĞİŞİM

Vaka sayısının her gün arttığı Denizli’de virüse bağlı ölüm sayısı da hızla artmaya devam ediyor. Günlük 10 kişinin hayatını kaybettiğinin tahmin edildiği il genelinde virüsün seyrindeki 6 aylık Denizli’de korona virüste korkutan artış yoğunluk haritasına da yansıdı. Pandeminin ilk döneminde en başarılı illerden birisi olan Denizli’de 6 ayda inanılmaz bir değişim yaşandı. Mayıs ayında elle sayılır risk alanlarının bulunduğu Denizli’de 17 Kasım verilerine göre şehrin neredeyse tamamı yüksek risk altında. İl merkezinde askeri alan, mezarlıklar, İnclpınar, Adalet ve Çamlık Parkları ile PAÜ Kampüsü ve Gökpınar Barajı dışında kalan tüm alanlar yüksek risk alanı.

İLÇELERDE DE KORKUTAN ARTIŞ

6 ayda sadece il merkezinde değil ilçelerde de inanılmaz bir değşim yaşandı. 6 ay önce çok sayıda ilçede vakanın görülmediği Denizli’de aradan geçen 6 aylık süreçte artık tüm ilçelerde hatta kırsal mahallelerde bile vaka görülüyor. 6 aylık sürecin ardından özellkle Acıpayam, Tavas, Sernhsar, Kale, Sarayköy, Buldan, Güney, Çal, Bekilli, Honaz ve Çivril ilçelernde büyük risk yaşanıyor.

Denizli Sarayköy
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sarayköy'de Bugün Defin Edilenler!
Sarayköy'de Bugün Defin Edilenler!
Hırsız mı, yoksa…?
Hırsız mı, yoksa…?