Denizli'de Nesli Tükenmekte Olan Vaşak Görününce Heyecan Uyandırdı

Denizli'de vahşi yaşamın en önemli aktörlerinden birisi olmasına rağmen son yıllarda nesli tükenme tehlikesi geçiren vaşak, Bozkurt'ta görüntülendi. İnceler Orman İşletme Müdürlüğünde görev yapan görevliler tarafından görüntülenen vaşak, doğa severleri sevindirdi. Bölgede başka vaşağın olup olmadığı ise araştırılıyor.

Denizli'de Nesli Tükenmekte Olan Vaşak Görününce Heyecan Uyandırdı

Türkiye'de yanlış avlanma ve diğer etmenler nedeniyle nesli tükenmekte olan vaşak, Denizli'de görüntülendi. Her gün ormanlık alanda incelemede bulunan Bozkurt İnceler Orman İşletme Müdürlüğü ekipleri, mahallenin piknik alanı olan Orman Çeşmesi olarak bilinen noktada bir hayvan gördü. Hemen duraklayan ekipler, biraz daha yaklaşınca o hayvanın vaşak olduğunu fark etti. Hemen telefona sarılan ekip, vaşağı görüntülemeyi başardı. Sabahın ilk saatlerinde çekilen görüntü ekibi heyecanlandırdı.

ÇOK DEĞERLİ BİR AN

Yabani hayvanı görüntülemeyi başaran ekipte yer alan Ramazan Tilki, "Çok değerli bir an yaşadık. Nesli tükenme tehlikesi altında bulunan vaşağı görüntüledik. Eşsiz bir tür. Çok yaklaşamadık. Burada varlığından haberdardık ama ilk kez görüntüleme bize nasip oldu. Erkek mi dişi mi bilmiyoruz. Eşi var mı onu da bilmiyoruz. Araştırmalarımız sürüyor" dedi.

Denizli Sarayköy Vaşak Denizli Haber Güncel Haber
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
MHP DENİZLİ’DE GÜÇLÜ ADAY MEHMET UZ!
MHP DENİZLİ’DE GÜÇLÜ ADAY MEHMET UZ!
Denizli'de Emekli Astsubay Hayatını Kaybetti!
Denizli'de Emekli Astsubay Hayatını Kaybetti!