Advert 3

OKUL BAHÇESİNE TRAFO TEPKİSİ

OKUL BAHÇESİNE TRAFO TEPKİSİ

Eğitim İş Denizli Şubesi Sadettin Kıbrıslıoğlu İlkokulu bahçesine yapılması planlanan trafoya tepki gösterdi.

Eğitim İş Denizli Şubesi Başkanı Namık Kemal Aydoğan yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi.

Sadettin Kıbrıslıoğlu İlkokulumuzun bahçesine bir trafo yapılacağını öğrendik. Okula giderek trafo inşaatını yerinde gördük. Milli Eğitim Bakanlığı’nın 2018/10 nolu genelgeye aykırı bir şekilde öğretmen, öğrenci ve çalışanlarımızın güvenliğini ve sağlığını tehlikeye atan bu uygulamaya derhal son verilmelidir.

Sadettin Kıbrıslıoğlu İlkokulu sehrin merkezinde sınırlı düzeyde okul bahçesine sahip Denizli’mizin köklü eğitim kurumlarından biridir. Anaokulu öğrencilerimizin oyun alanına bu trafonun yapılması vicdansızlıktır. Yüksek gerilimin, radyasyonun içinde çocuklarımız nasıl eğitim görecekler? Bu okulda görev yapan öğretmenlerimizin ve çalışanlarımızın sağlığını tehlikeye atmaya kimsenin hakkı yoktur.

Milli Eğitim Bakanlığı, İş Sağlığı ve Güvenliği Kanununa göre okullarımızda birtakım önlemler alırken bu trafonun yapılması büyük bir çelişki oluşturmaktadır.

İmar planlarındaki aksaklıkları ve mevzuat boşluklarını okullarımızın lehine düzenlemesi gereken kurumlar da bu fırsatçılığa ortak olmuşlardır. Okul bahçelerimizin imar ve tapu-kadastro sorunlarının ivedilikle çözülmesi gerekir.

Eğitim-iş Denizli Şubesi olarak öğrenci, öğretmen ve eğitim emekçilerimizin haklarını koruma adına bu konuyu takip edeceğiz.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TTF'den Büyükşehir spor tesislerine övgü!
TTF'den Büyükşehir spor tesislerine övgü!
SARAYKÖY'ÜN İLK PROFESYONEL MANTAR ÜRETİM TESİSİ AÇILDI!
SARAYKÖY'ÜN İLK PROFESYONEL MANTAR ÜRETİM TESİSİ AÇILDI!