DENİZLİ'NİN KORONA TABLOSU KORKUTUYOR

Denizli’de korona virüs vakalarındaki artış korona virüs yoğunluk haritasına da yansıdı. İl merkezinde virüs yoğunluk haritasında şehrin merkezi tamamen kırmızıya bürünürken, Askeri alan dışında yer alan tüm alanının yüksek risk alan içinde yer alması dikkat çekiyor. Yeni verilere göre il merkezinde tüm yerleşim noktaları kırmızıya boyanmış durumda.

DENİZLİ'NİN KORONA TABLOSU KORKUTUYOR

Sağlık Bakanlığı’nın korona virüs hastası verilerinin işlendiği Hayat Eve Sığar uygulanmasındaki korona verileri yenilenmeye devam ediyor. Risk haritasının yer aldığı uygulamadaki son verilere göre Denizli’de risk günden güne artıyor. Günlük 700 vakanın görüldüğü Denizli’de riskli alan sayısı yeni verilere göre arttı. Son verilere göre Denizli il merkezinde yerleşimin olmadığı askeri alan ve sanayi bölgeleri dışında tüm yerleşim alanları yüksek riskli alanı haline geldi.

1 HAFTADA YİNE ARTTI

İlk etapta askeri alan ile Karşıyaka Mahallesi arasında kalan merkezi alanın yüksek riskli alan içinde olduğu Denizli’de, ikinci etapta risk alanı Denizli Devlet Hastanesi ve Forum Çamlık çevresine kadar genişlemişti. Son verilere göre ise yüksek riskli alanın genişliği Servergazi Devlet Hastanesi ve çevresine, Antalya yolu üzerinde son yerleşim noktası olan Gökpınar Mahallesine kadar genişledi. Riskin olmadığı bölge ise Denizli il merkezinde kalmadı.

İLÇELERDE KORKUTAN ARTIŞ

İl merkezindeki büyük sıkıntı ilçelere de yansıdı. İlçeler arasında risk alanın düşük olduğu tek ilçe Beyağaç oldu. Beyağaç dışında kalen Çameli ve Bozkurt ilçeleri diğer ilçelere göre risk alanı daha düşük. Bu 3 ilçe dışında kalan Tavas, Kale, Acıpayam, Serinhisar, Honaz, Çardak, Baklan, Çivril, Çal, Bekilli, Güney, Buldan, Sarayköy, Babadağ ilçelerinde ise yüksek riskli alan bölgesinin genişliği dikkat çekiyor. Bu ilçeler arasında Tavas, Buldan, Sarayköy gibi ilçelerdeki risk alanının hızla artması da dikkatlerden kaçmadı.

DENİZLİ SARAYKÖY KORONA COVİD-19 DENİZLİ HABER GÜNCEL HABER
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
MHP DENİZLİ’DE GÜÇLÜ ADAY MEHMET UZ!
MHP DENİZLİ’DE GÜÇLÜ ADAY MEHMET UZ!
Denizli'de Emekli Astsubay Hayatını Kaybetti!
Denizli'de Emekli Astsubay Hayatını Kaybetti!