DENİZLİLİ VEKİLİN DOKUNULMAZLIĞINI KALDIRMAK İÇİN TBMM'YE FEZLEKE GÖNDERİLDİ

İYİ Parti Denizli Milletvekili Yasin Öztürk'ün dokunulmazlığının kaldırılması için TBMM'ye fezleke gönderildi. Fezleke in geçen yıl 10 Kasım'da Atatürk'e yönelik sözleri ile tepki çeken sonra Osman Genel Müdürlüğündeki görevinden kovulan Denizlili Said Dağdaş'ın açtığı dava ile ilgili olduğu öğrenildi. Davada Öztürk'ün yargılanabilmesi için fezleke ile dokunulmazlığın kaldırılması gerekiyor.

DENİZLİLİ VEKİLİN DOKUNULMAZLIĞINI KALDIRMAK İÇİN TBMM'YE FEZLEKE GÖNDERİLDİ

Aslen Denizli Acıpayamlı olan Orman Genel Müdürlüğü Silvikültür Daire Başkanlığında görev yapan Said Dağdaş, geçen 10 Kasımda Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün ölüm yıldönümünde sosyal medya paylaşımlarında Atatürk'e put demiş çeşitli hakaretlerde bulunmuştu. Konuşma metinleri İYİ Parti Denizli Milletvekili Yasin Öztürk tarandan paylaşılmasının ardından Dağdaş, büyük tepki çekmiş ardından da görevinden kovulmuştu.

VEKİLİN ODASINI DA BASTI

Olayın ardından hızını alamayan Dağdaş, bir vekilin davetli listesinde yer alarak girdiği TBMM'de Öztürk'ün odasına gitmiş ve orayı basarak vekilin üstüne yürümüştü. Burada etkisiz hale getirilen Dağdaş, Meclis polisine teslim edildi.

DAĞDAŞ DAVA AÇTI FEZLEKE DÜZENLENDİ

Yaşanan bu olayların ardından Dağdaş, dava açtı. Yasin Öztürk hakkında, "hakaret, kamu görevlisinin sahip bulunduğu nüfuzu kötüye kullanmak sureyle kasten yaralama" iddiasıyla kamu davası açıldı; Said Dağdaş da müşteki gösterildi. Öztürk'ün yargılanması için meclise fezleke gönderildi. 

DENİZLİ SARAYKÖY DENİZLİ HABER GÜNCEL HABER
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
MHP DENİZLİ’DE GÜÇLÜ ADAY MEHMET UZ!
MHP DENİZLİ’DE GÜÇLÜ ADAY MEHMET UZ!
Denizli'de Emekli Astsubay Hayatını Kaybetti!
Denizli'de Emekli Astsubay Hayatını Kaybetti!