Kızılay aşevi ve ikram aracı Denizli’den İzmir’e gitti

Denizli’de bulunan aşevi ve ikram aracı İzmir’e deprem bölgesine gönderilerek gönüllülerle birlikte vatandaşların hizmetine sunuldu. Denizli’den giden araçlarla beraber ortalama 25.500 kişilik yemek çıkabilecek kapasiteye ulaşılması hedefleniyor.

Kızılay aşevi ve ikram aracı Denizli’den İzmir’e gitti

İzmir’de meydana gelen 6.6 büyüklüğündeki depremin ardından Türk Kızılay Afet Operasyon Merkezi’nde kriz masası kurularak tüm birimlerini harekete geçirdi. Bu bağlamda Denizli’de bulunan aşevi ve ikram aracıda İzmir’e gönderilerek gönüllülerle birlikte vatandaşların hizmetine sunuldu. İzmir’deki ekiplere takviye olarak gönderilen beslenme araçları ile afet uzmanları afet bölgesinde arama kurtarma çalışmalarının yanında vatandaşların da yemek ve diğer ihtiyaçlarını karşılamaya başladı. Denizli’den giden araçlarla beraber ortalama 25.500 kişilik yemek çıkabilecek kapasiteye ulaşılacak.

 

“DEPREM HEPİMİZİN YÜREĞİNİ DAĞLADI”

Yaşanan gelişme üzerine kısa bir açıklama yapan Kızılay Denizli Şube Başkanı Adem Salih Deniz, hayırseverlerin destekleri ile Denizli’ye kazandırılan ikram aracı ve aşevinin genel merkezin talebi doğrultusunda İzmir’e gönderildiğini söyledi. Yaşanan acı nedeniyle geçmiş olsun ve başsağlığı dileğinde bulunan Deniz, “İzmir’de yaşanan deprem hepimizin yüreğini dağladı. İzmir’e ve milletimize geçmiş olsun diliyor, hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yaralılarımıza da acil şifalar diliyorum. Kızılay olarak bizler, üzerimize düşen görevi her zaman olduğu gibi bu önemli günde de yerine getiriyoruz. Denizli’ye kazandırılan ikram aracı ve aşevi depremin hemen ardından yola çıkarak İzmir’de hizmet vermeye başladı. Bir an önce acıların sarılmasını temenni ediyoruz. Yurtiçi ve yurtdışı nerede olursa olsun. Bizler her zaman insanımızın yanında olmaya devam edeceğiz.” dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
MHP DENİZLİ’DE GÜÇLÜ ADAY MEHMET UZ!
MHP DENİZLİ’DE GÜÇLÜ ADAY MEHMET UZ!
Denizli'de Emekli Astsubay Hayatını Kaybetti!
Denizli'de Emekli Astsubay Hayatını Kaybetti!