SARAYKÖY'DE TEHLİKE ARTARAK DEVAM EDİYOR İLÇE MERKEZİ KIRMIZI OLDU

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın vaka artış oranı ile korona virüs salgınında en riskli iller arasında işaret ettiği Denizli’de tehlike her geçen gün artıyor. Hayat Eve Sığar uygulamasında ilçe merkezinin haritası yüksek risk anlamına gelen kırmızı renge boyanıyor.

SARAYKÖY'DE TEHLİKE  ARTARAK DEVAM EDİYOR İLÇE MERKEZİ KIRMIZI OLDU

Korona virüsle mücadele son dönemde sıkıntı günler geçiren Denizli’de vaka sayısı hızla artmaya devam ediyor. İlk dalgada başarılı bir performans gösteren Sarayköy, özellikle Kurban Bayramı sonrasında başlayan ikinci dalganın Denizli ilçeleri arasından ana merkezlerinden birisi haline geldi. Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca’nın sürekli olarak vaka sayısının hızla arttığı iller arasında saydığı Denizli’de, günlük bin 500 testin yaklaşık yüzde 40’ı pozitif çıkıyor. Test sayısına göre vaka oranının çok olduğu Sarayköy’de de vakaların görülme sıklığı, Sağlık Bakanlığı’nın Hayat Eve Sığar uygulamasına da yansıdı.

KIPKIRMIZI BİR İLÇE

31 bin nüfuslu Sarayköy ilçesinde vakalar ilçe merkezinde yaşanıyor. İlçe merkezinde yüzde 90’ında büyük risk yaşanıyor. İlçenin tam göbeğinde yüksek riskli alan hızla artmaya devam ediyor. Geçen haftaya kadar Cumhuriyet Mahallesi ve Atatürk Mahallelerinde görülen yüksek risk artık ilçe merkezinin tamamını sarmış durumda.

RİSKLİ İLÇELER

Sarayköy ilçe merkezinin yanı sıra diğer  ilçelerde de sıkıntılı günler yaşanıyor. Özellikle Tavas, Acıpayam, Çivril, Buldan ve Honaz ile Güney ilçelerinde yoğun risk sürüyor. Bu ilçelerin yanı sıra Bekilli de de son 1 haftada pozitif vaka sayısındaki artış göze çarpıyor. Geçen hafta riskli alanının bulunmadığı ilçede 1 haftada yüksek riskli bir bölge oluştu.

KIRSAL KÖYLERE KADAR

İlçe merkezinin dışında jandarma bölgesi olarak geçen mahallelerde riskli alan sayılarının artması dikkat çekiyor. Virüs riskinin yüksek olduğu Sarayköy’de vaka sayısı en ücra kırsal mahallelere kadar yayılmış durumda.

İLÇE MERKEZİ 

ACISU

 

 

 

 

DUCACILI

 

GERALİ 

 

HASKÖY

 

KARAKIRAN

 

KÖPRÜBAŞI

 

SAZAK

SIĞMA

 

TOSUNLAR

 

UYANIK

 

 

sarayköy
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
MHP DENİZLİ’DE GÜÇLÜ ADAY MEHMET UZ!
MHP DENİZLİ’DE GÜÇLÜ ADAY MEHMET UZ!
Denizli'de Emekli Astsubay Hayatını Kaybetti!
Denizli'de Emekli Astsubay Hayatını Kaybetti!