Advert

DAMAK ÇATLATAN LEZZET SARAYKÖY'DE

Sarayköy’de farklı lezzetler denemek isteyenler için yeni adres Emir Dürüm oldu. Emir Dürüm, Manisa Kebabı ile adeta ziyafet yaşatıyor.

DAMAK ÇATLATAN LEZZET SARAYKÖY'DE

Manisa’nın meşhur lezzeti Manisa Kebabını yemek için artık Manisa’ya gitmenize gerek kalmadı. Atatürk Bulvarı üzerinde açılan Emir Dürüm, alternatif lezzet olarak Sarayköylülere Manisa Kebabı sunuyor. Kebap, ızgara, dürüm ve çorba çeşitlerinin yanı sıra alternatif olarak ustasından öğrendiği lezzeti misafirleriyle buluşturan işletme sahibi Mehmet Altın, “Bir kere lezzeti tadan muhtemelen her geldiğinde sipariş veriyor” dedi.

Altın, işletmesinde gelenlere en güzel şekilde hizmet sunulduğunu ifade ederek. İsteyene sade, isteyene yoğurtlu Manisa Kebabı servis edildiğini aktardı. Manisa Kebabının en önemli özelliğinin içindeki kıymasının dana ve kuzudan oluştuğunu ifade eden Mehmet Altın "Yüzde 20 kuzu, yüzde 80 danadan oluşuyor. Yıllar önce Halep'ten bir usta gelmiş. Padişah acıkıyor. O gün bunları karıştırarak Manisa Kebabını yapmış. O gün bugündür Manisa Kebabı olarak devam eder. Bizde Sarayköy’ümüzde bu lezzeti misafirlerimize sunmak istedik. Eti kasaptan kendim seçerim, geceden hazırlar dinlendiririm. Ertesi güne enfes lezzetiyle ikram ederiz” dedi.

sarayköy manisa
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
DENİZLİ'DE KORONA VİRÜS CAN ALMAYA DEVAM EDİYOR!
DENİZLİ'DE KORONA VİRÜS CAN ALMAYA DEVAM EDİYOR!
OKUL BAHÇESİNE TRAFO TEPKİSİ
OKUL BAHÇESİNE TRAFO TEPKİSİ