RÜYALARINDA BİLE ARABA TAMİR EDİYORLAR

Babasından el alan Mehmet Demiryay ve kardeşi Mustafa Demiryay bayrağı daha ileri taşımak için mücadele ediyor. Üstelik yaptıkları iş onlar için çocukluk hayalleri.

RÜYALARINDA BİLE ARABA TAMİR EDİYORLAR

Sarayköy Sanayi Sitesinde oto servis olarak hizmet veren Demiryay kardeşler, babalarından devraldıkları zanaat mirasını her geçen gün üzerine koyarak daha da geliştirerek yolcuklarına devam ediyorlar.

Baba Ali Demiryay, 1973 yılında başladığı oto tamiri mesleğini artık oğullarına devrederek emekliliğin tadını çıkarırken,  oğulları ise 2020’nin teknoloji ve nimetlerinden yararlanarak artık daha modern ve teknolojik şekilde çağlarına ayak uydurarak baba mesleklerini icra etmeye devam ediyorlar.

Baba Ali Demiryay çocuklarının kendi mesleğini seçmesinden dolayı çok mutlu olduğunu ifade ederek şunları söyledi. “Oğullarım benim en büyük şansım, onların hevesi ve enerjisi olmasa belki çoktan kapatırdım. Ama onların bu işe meraklı olması üstüne birde başarılı olmaları beni de her zaman mutlu etmiştir. Özellikle sanayide çoğu iş yeri çırak konusunda sorun yaşarken benim oğullarıma bu mesleği miras bırakmam ve onlarında en iyi şekilde bunu yapmalarından her zaman gurur duyuyorum”

“BU MESLEK RÜYALARIMA GİRİYORDU”

Baba Demiryay’dan bayrağı ilk devralan 30 yaşındaki Mehmet Demiryay “Baba mesleğimizi ben her zaman çok seviyordum. Okumam için babam çok ısrar etti ama ben bu işi yapmak istiyordum hatta o kadarki rüyalarıma giriyordu bu iş. Herkesin bir hayali vardır ve ben hayalini gerçekleştiren şanlı kişilerdenim. Bozuk olan bir şeyi iyileştirip kullanışlı hale getirmenin verdiği hazzı da çok seviyorum.” Dedi.

Gelişen teknoloji ve araç modelleri ile birlikte kendini geliştirdiğini söyleyen Mehmet Demiryay “Tabi babamızın zamanındaki otomobiller ile şimdikilerin arasında çok fark var. O yüzden bende kendimi geliştirdim. Gittim kurslar aldım Avrupa araçlar konusunda kendimi geliştirdim. Bunun yanı sıra iş yerimizi de tabi ki teknolojiye uyumlu hale getirdik. Ona göre yeni nesil sistemler ile artık işlemlerimizi yapıyoruz” dedi.

“BU MİRASIN SON TAŞIYICISIYIM”

İş yerine en son dahil olan ve ailenin küçüğü olan 26 yaşındaki Mustafa Demiryay’da ailesiyle aynı işi yapmaktan duyduğu mutluluğu ifade ederek “ Ben yine otomobil ile alakalı ama farklı sektörlerde şansımı denedim. Ama aile mesleğimize geri döndüm. Bu işi sevmek sanırım genlerimizde var uzak duramıyorsunuz. Şimdi babamdan ve abimden öğrendiklerimin üzerine koyarak bende bu zanaat mirasının bir taşıyıcısı oldum. Genç nesil olarak tabi ki bizlerde yerimizde saymıyoruz. Sektörümüzde tüm yeniliklere ayak uydurarak ilerliyoruz” dedi.

İşletmeye araçlarını getiren müşterilerde babadan oğlu geçen bu deneyime güvendiklerini ifade ederek “Gönül rahatlığı ile araçlarımızı getiriyoruz. Denizli şehir merkezinde bir serviste alabileceğimiz tüm hizmeti fazlasıyla buradan alıyoruz. Tabi babadan oğula geçen bir deneyim olduğu içinde hiçbir zaman pişmanlıkla buradan ayrılmıyoruz” ifadesini kullandı.

Çok sayıda insana iş imkanı sağlayan ve aynı zamanda çok sayıda gencinde sektörde kendisini yetiştirmesine olanak sağlayan işletme. Her geçen gün büyüyerek yolculuğuna devam ediyor.

sarayköy
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
MHP DENİZLİ’DE GÜÇLÜ ADAY MEHMET UZ!
MHP DENİZLİ’DE GÜÇLÜ ADAY MEHMET UZ!
Denizli'de Emekli Astsubay Hayatını Kaybetti!
Denizli'de Emekli Astsubay Hayatını Kaybetti!