SARAYKÖY KORONA VİRÜS RİSK HARİTASI GÜNCELLENDİ

SARAYKÖY KORONA VİRÜS RİSK HARİTASI GÜNCELLENDİ

Sağlık Bakanlığı uygulaması Hayat Eve Sığar uygulamasında korona virüs yoğunluk haritası güncellendi. Son verilerine göre Denizli’de yoğun risk sürüyor. İlçelerde ise sadece bir ilçede hasta bulunmazken, 5 büyük ilçede yüksek riskli alanlar yer alırken, diğer 11 ilçede ise orta riskte alanlar yer alıyor.

TEK HASTASIZ İLÇE BEYAĞAÇ
 

Denizli’nin son verilerine göre hastanın bulunmadığı tek İlçe Beyağaç oldu. Beyağaç dışında Çameli, Güney ve Kale ilçeleri ise hasta bulunsa da risk oranı en düşük yerler olarak dikkat çekiyor. Honaz, Bozkurt, Çardak, Baklan, Bekilli, Babadağ ve Serinhisar ilçeleri ise orta seviyede risk altında yer alıyor. Çal da ise TOKİ konutlarının olduğu alanda yüksek risk alanı yer alıyor.

SARAYKÖY’DE DAHİL 5 İLÇEDE BÜYÜK RİSK
 

Bu ilçeler dışında kalan Tavas, Acıpayam, Çivril, Buldan ve Sarayköy’de ise yüksek risk alanları dikkat çekiyor.

İLÇE MERKEZİNDE BÜYÜK RİSK

30 Bin nüfuslu ilçe de korona virüs temaslı ve pozitif vakalar en çok ilçe merkezindeki mahallelerde yoğunlaşmış durumda. Bayram tatili dönüşü ve düğün sezonun açılması ile birlikte ilk olara vakaların en çok görüldüğü mahalle Cumhuriyet Mahallesiydi. Ardından yoğunluk Atatürk ve Turan Mahallelerinde de yukarı ivmeyle artış göstermeye başladı. Şuan bu üç mahalle ilçede en çok vaka görülen yerler oldu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Büyükşehir otobüsleri KPSS’ye gireceklere ücretsiz
Büyükşehir otobüsleri KPSS’ye gireceklere ücretsiz
SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI MI GELİYOR?
SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI MI GELİYOR?