İZİNSİZ HAYIR YEMEĞİ KORONA SAÇTI

Aydın Karacasu ilçesinde izinsiz yapılan hayır yemeği sonrası korona virüs sayısında patlama yaşandı. Denizli’den bir Sarayköy’den de bir kişi yemekte koronaya yakalandı.

İZİNSİZ HAYIR YEMEĞİ KORONA SAÇTI

 

Edinilen bigliye göre olay Aydın’ın Karacasu ilçesine bağlı Yolaltı Mahallesinde meydana geldi. Yolaltı Mahallesinde izinsiz verilen hayır yemeği adeta korona saçtı.

Aydın’ın Karacasu ilçesi Yolaltı Mahallesi’nde kurallara uymayan bir vatandaşın izinsiz hayır yaptığı tespit edilirken, Denizli’den çağrılan bir misafirin de korona testinin pozitif çıktığı öğrenildi. Karacasu’da Kovid-19 ile mücadele kapsamında ilçe genelinde tedbir ve filyasyon çalışmaları sıkı bir şekilde yapılmaya çalışılırken, Yolaltı Mahallesinde kurallara uymayan bir vatandaş izinsiz hayır düzenledi. Yasak olmasına rağmen izinsiz olarak gerçekleştirilen hayra katılan ve Denizli’den geldiği öğrenilen bir vatandaşın da korona testi pozitif çıktı. Yine Denizli Sarayköy ilçesinde bir tekstil fabrikasında pozitif vakalı bir vatandaşla temaslı olduğu tespit edilen vatandaşlarla birlikte ilçede pozitif vakaların yanı sıra temaslı sayısında da artış yaşandı.

Konu ile ilgili Karacasu Kaymakamlığı tarafından yapılan açıklamada, “Kaygılarımız bir anda gerçek oldu. Yolaltı Mahallemizde izinsiz düzenlenen bir hayır yemeğine Denizli’den çağırılan bir konuğun pozitif çıkması ile Yolaltı Mahallemizde 23 temaslı, Sarayköy’de bir tekstil fabrikasındaki bir pozitif vaka ile temaslı Yenice Mahallemizde 6, Cabi Mahallemizde 1 temaslı ortaya çıktı. Yine Esençay Mahallemizdeki 2 temaslının dün alınan numunelerinin test sonucu bugün pozitif çıkmıştır. Bu sabah saat 09.30 itibariyle ilçemizdeki aktif vaka sayısı 8, temaslı sayısı 60, izole altına alman konut sayısı 38’e çıkmıştır. Esençay Mahallemizde 4, Yaylalı Mahallemizde 3, Ataeymir Mahallemizde 1 aktif vaka bulunmaktadır. Yolaltı Mahallemizde 23 , Esençay Mahallemizde 10, Yaylalı Mahallemizde 8, Cabi Mahallemizde 1, Cuma Mahallemizde 2, Ataeymir Mahallemizde 10, Yenice Mahallemizde 6 temaslı mevcut olup, tüm vaka ve temaslıların evleri izolasyon altındadır” ifadelerine yer verildi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Denizlili şair evinde asılı halde bulundu!
Denizlili şair evinde asılı halde bulundu!
Büyükşehir yüzme yarışlarına ev sahipliği yaptı!
Büyükşehir yüzme yarışlarına ev sahipliği yaptı!