ÇOCUKLAR GÜVEN İÇERİSİNDE OYUN OYNAYACAKLAR

Sarayköy ilçesi okullarından HNM Cumhuriyet İlkokulu bu dönem örnek bir projeye imza attı.

ÇOCUKLAR GÜVEN İÇERİSİNDE OYUN OYNAYACAKLAR

Avrupadan ve Türkiye’den çok sayıda öğretmeni katılımı ile gelişen Twining projelerine bir yenisi de Sarayköy ilçesinden geldi. Sarayköy’de bulunan HNM Cumhuriyet İlkokulu öğretmenlerinden Ayşegül İlkin örnek bir projeyle katılım gösterdi.

Okullarda kademeli olarak yüz yüze eğitimin geçilmesi ile birlikte özellikle çocuklara pandemi de birbirleriyle olan temasları en aza indirmek ve yeni dönemde çocukları oyundan mahrum bırakmak yerine korona virüs önlemleri doğrultusunda oynayabilecekleri oyunları onlara sunan proje okul yönetimi tarafından da takdir topladı. Pandemide Oyun Oynuyorum adlı projeyi  1. Sınıf öğretmenleri Ayşegül İLKİN Yeşim GÜRCAN ve Zülfikar ONUR ile birlikte yürütecekler. Projeyi ülkemizin farklı illerinde çalışan 1. Sınıf öğretmenleriyle koordine edecekler

PANDEMİDE OYUN OYNUYORUM

Projenin sahibi öğretmenler yaptıkları açıklamada “Oyun her çocuğun doğasında olan bir davranıştır. Oyun her çocuğun en doğal öğrenme ortamıdır. Bu salgın döneminde 1. Sınıfa başlayan öğrencilerimiz üzerinde çok fazla hastalık buna bağlı olarak bir okula gelme korkusu oluşmuştur. Uygulayacağımız projeyle geleneksel çocuk oyunlarını pandemi dönemine uyarlayarak öğrencilerimiz üzerindeki hastalık ve okul korkusunu en aza indirmeyi planlamaktayız.  Bu sayede öğrenmeyi daha kolay ve daha eğlenceli hale getirmeyi planlamaktayız” dedi.

SOSYAL MESAFE HİJYEN

Oyunların yanı sıra çocuklara günlük yaşamda hijyen ve sosyal mesafe konusunda önemli katkıda bulunacaklarını ifade eden öğretmenler “Pandemi döneminde oyunlarımızda sosyal mesafenin önemi ve hijyen kuralları vurgulanacaktır.” Dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Hırsız mı, yoksa…?
Hırsız mı, yoksa…?
MHP DENİZLİ’DE GÜÇLÜ ADAY MEHMET UZ!
MHP DENİZLİ’DE GÜÇLÜ ADAY MEHMET UZ!