Denizli’de jandarma ‘Olmazsa Olmaz’ı denetledi 30 araç men edildi

Denizli’de ilk 9 ayda 3 ölümlü trafik kazasına karışan traktör ile kaza riskinin yüksek olduğu motosikletler için jandarma özel denetim yaptı. Yapılan 6 günlük denetimde 50 sürücüye ceza kesilirken, 30 araç da trafikten men edildi.

Denizli’de jandarma ‘Olmazsa Olmaz’ı denetledi 30 araç men edildi

Denizli İl Jandarma Komutanlığına bağlı trafik timleri tarafından sorumluluk bölgesindeki traktör ve motosiklet kazalarının, bu kazalardaki ölüm ve yaralanmaların en aza indirilmesi maksadıyla 18-24 Eylül tarihleri arasında bu araçlara yönelik özel denetim uygulandı.  

OLMAZSA OLMAZLARI DENETLEDİLER

Traktörlerin denetiminde olmazsa olmaz olarak nitelendirilen arkadan görünmeyi sağlayan üçgen reflektörler ile flaşörlü lamba (sarı çakar lamba), 2001 yılından sonra üretilen traktörlerde zorunlu olan, devrilme sırasında sürücünün traktörün altında kalarak ölmesini engelleyen koruma çerçevesinin bulunup bulunmadığı, motosiklet ve motorlu bisiklet sürücülerinde ise olmazsa olmaz olarak kabul edilen kask takılı olup olmadığı kontrol edildi.

30 ARACA TRAFİKTEN MEN

Özellikle traktörlerin gece şartlarında görünmesini sağlayan reflektör ve flaşörlü lambanın takılmamasının başkalarının canına mal olduğu belirtildiği denetimlerde 31 motosiklet, 28 traktör sürücüsü hakkında cezai işlem uygulandı. Yine denetimlerde 18 motosiklet ile 12 traktör trafikten men edildi.

DENİZLİ SARAYKÖY TRAFİK JANDARMA DENETİM
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI MI GELİYOR?
SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI MI GELİYOR?
Büyükşehir otobüs şoföründen alkışlanacak davranış
Büyükşehir otobüs şoföründen alkışlanacak davranış