SARAYKÖYLÜ ECRİN'DEN ÖRNEK DAVRANIŞ

Sarayköy ilçesi Atatürk Mahallesinde ikamet eden 12 yaşındaki Ecrin Naz Cerit’den örnek davranış

SARAYKÖYLÜ ECRİN'DEN ÖRNEK DAVRANIŞ

 

Sarayköy ilçesinde görevli polis memuru Halil Cerit’in kızı olan 12 yaşındaki orta okul öğrencisi Ecrin Naz Cerit’in sokakta başlattığı sokak hayvanlarını besleme alışkanlığı tüm apartmanın destekleriyle her geçen gün büyüyerek devam ediyor.

 

Salgının ortaya çıkmasının ardından çocuklara yönelik gelen sokağa çıkma yasağı ile birlikte evde vakit geçirmesi için 2 adet kedi sahiplenen Ecrin Naz Cerit, eve gelen kedilere olan sevgisini sokaktaki kediler ile de paylaşmaya karar verdi.

 

Bu kararı ailesine açıklayan Cerit, onlardan da tam destek alınca yaklaşık 6 aydır her gün günde üç öğün sokak hayvanlarına mama vermeye başladı. Yaşadığı apartman olan Önder Apartmanı sakinleri de Ecrin’den etkilenerek mama ve hayvanların bazı ihtiyaçları için ona destek olmaya başladı.

 

Sokak hayvanlarını her gün ihmal etmeyenden besleyen ve bakımlarını yapan Cerit, konuyla alakalı şunları söyledi “Salgının ardından evimize iki adet kedi aldık onlarla ilgilenirken, sokakta kalan kedi ve köpeklerinde bu ilgiye, şefkate ve bakıma ihtiyacı olacağını düşündüm. Babam ve diğer apartman sakinlerinin destekleri ile her gün aldığımız veya hazırladığımız mamaları günde üç sefer onlara vermeye başladım. Şimdi sokağa çıktığımda nereye gitsem peşimden geliyorlar. Büyüklerden tek bir ricam var, lütfen evlerinin önüne bir kap su veya yemek bıraksınlar sokak hayvanlarını korusunlar” dedi.

 

Hayvanların mama ihtiyaçları yanı sıra gözlerine damla damlatarak onları koruyan Cerit, uyuza karşıda gerekli işlemleri aldığı desteklerle sokak hayvanları için uyguluyor.

sarayköy
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Zolan’dan Gaziler Günü mesajı
Başkan Zolan’dan Gaziler Günü mesajı
BAŞKAN ZOLAN:
BAŞKAN ZOLAN: "SÖZ VERDİK YAPIYORUZ"