Advert

SARAYKÖY'DE EBA DESTEK NOKTALARI AÇILDI

31 Ağustos’da çalan ilk ders zilinin ardından 2020 – 2021 Eğitim Öğretim dönemi uzaktan eğitim ile başladı. Uzaktan eğitim noktasında internet ve alt yapı sorunu olduğu için EBA desteğinden yararlanamayan çocuklar için açılan EBA destek noktaları Sarayköy’de faaliyete girdi.

SARAYKÖY'DE EBA DESTEK NOKTALARI AÇILDI

Kırsal bölgelerde belirli imkanlara sahip olmayan ve birlikte okul çağında birden fazla çocuğu olan velilerin çocuklarının EBA TV’yi izlemeleri için üretilen çözümlerden birisi olan EBA Destek Noktalarından ilki Sarayköy ilçesinde öğrencilere hizmet vermeye başladı. Hizmete giren EBA Destek Noktalarında eğitmlerine başlayan öğrencilerin heyecanını Sarayköy İlçe Milli Eğitim Müdürü Bülent Akhan  “Canlı derslere erişimde güçlük çeken öğrencilerimiz için oluşturulan Eba Destek  Noktalarından öğrencilerimiz derslerine başladılar” notuyla paylaştı.  Hacı İrfan Mersin Cumhuriyet Orta Okulu ve Hacı Nadire Mersin Cumhuriyet İlkokulu ilçede EBA destek noktası kurulan iki okul oldu.

Corona virüs salgını nedeni ile eğitimlerine uzaktan eğitim modeli ile evlerinde devam eden öğrenciler için EBA destek noktası kuruldu. EBA destek noktasında teknolojiye erişim eksikliği ve internet sorunu yaşayan öğrencilere gerekli imkanlar sunulacak.

EBA DESTEK NOKTASI NEDİR?

EBA destek noktasında öğrencilere dijital eğitim araçları ve geniş bant internet erişimi sunuluyor. Bu alanlar okulların tespit ettiği, evinde bilgisayar ve internet erişimi bulunmayan tüm öğrenciler tarafından kullanılabilecek.

EBA DESTEK NOKTASI NASIL ÖĞRENİLİR?

81 ilde şu anda 1420 EBA destek noktası kuruldu. Öğrenciler ve veliler bulundukları mahaldeki en yakın EBA destek noktasının bulunduğu yeri, ‘uzaktaneğitim.meb.gov.tr’ adresinden öğrenebilirler.

EBA DESTEK NOKTASI SORGULAMA (TIKLAYINIZ)

sarayköy
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
DENİZLİ'DE KORONA VİRÜS CAN ALMAYA DEVAM EDİYOR!
DENİZLİ'DE KORONA VİRÜS CAN ALMAYA DEVAM EDİYOR!
OKUL BAHÇESİNE TRAFO TEPKİSİ
OKUL BAHÇESİNE TRAFO TEPKİSİ