Reklamı Geç
Advert

ARTIK SARAYKÖY'DEN BİR LOKANTA HER AKŞAM YEMEK GÖNDERİYOR

Sarayköy ilçesinde yaşayan iki kardeş, ikisi de halk arasında tavuk karası olarak bilinen hastalıkları ilerleyince şuan tüm görme yetilerini kaybetmiş durumdalar. Geçtiğimiz aylarda yaptığımız haber sonrası hayırsever bir esnaf tarafından artık her akşam onlara yemek gidiyor.

ARTIK SARAYKÖY'DEN BİR LOKANTA HER AKŞAM YEMEK GÖNDERİYOR

Yaşadıkları rahatsızlıktan dolayı günlük yaşantı konusunda zorlanan Sarayköy ilçesi Atatürk Mahallesi Ballıbahçe Caddesinde ikamet eden 53 yaşındaki Hasan Kaygısız ile 47 yaşındaki Sadık Kaygısız ve Sadık Kaygısızın 15 yaşındaki oğlunun tek isteği olan akşamları gelecek olan yemek konusunu, Sarayköy’de yeni açılan Halil Usta’nın Yeri Döner ve İskender Salonu üstlendi. Daha önce akşam yemeği yapma denemelerine neredeyse evlerini yakacak olan kardeşlerin akşam yemeği ihtiyacı yetişebildikleri kadarıyla komşuları tarafından karşılanıyordu.

HER AKŞAM YEMEK GÖNDERİYORLAR

Firma sahibi Hatice Doğan ve Halil Doğan çifti, yeni açtıkları işletme sonrası diğer lokantacı esnafına örnek olacak bir hareketle kardeşlerin her akşam yiyeceği olan çorba, salata, ana yemek ve ek bir ürünü kendi kuryeleri ile ailenin evine göndermeye başladı.

Hatice Doğan, yaptıkları iyilik hareketiyle ilgili açıklama yaparak “Biz aslında bu kardeşlerin durumunu Sarayköy Belediyesi’ nede sorduk onlarda ailenin durumundan bahsetti, sizlerin de haberini okumuştuk. İş yerimizi açınca böyle bir şey yapmayı da çok istiyorduk. Artık o ailenin her akşam yemeğini kendi kuryemizle gönderiyoruz.   Burada yapmak istediğimiz şey aslında diğer lokantacı esnafına da örnek olabilmek. Her lokanta bir ailenin bu anlamda ihtiyacını karşılasa bu sorunu devletimizle beraber daha çabuk çözer ve sonuca ulaştırırız” dedi.

“HERKESTEN ALLAH RAZI OLSUN”

Kapısına akşam yemeği gelen Kaygısız, kardeşler ise ilk başta ne olduğunu anlamadıklarını, yemeği getiren kuryenin durumu izah etmesi ve yemeğin her akşam gelecek olmasından dolayı çok mutlu olduklarını ifade etti.  Buna vesile olan herkese teşekkür eden aile, “Bu işte aracı olan, getiren, götüren , gönderen herkesten Allah razı olsun” dedi.

İŞTE O HABER http://www.saraykoy.com.tr/haber/7145/saraykoylu-kardeslerin-tek-bir-istegi-var.html

sarayköy sarayköyhaber
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vali Atik Kamu Kurumu ve Kuruluşlarının Mesai Saatlerinin Değiştiğini Açıkladı
Vali Atik Kamu Kurumu ve Kuruluşlarının Mesai Saatlerinin Değiştiğini Açıkladı
Denizli'de Aile Arasındaki Tartışmada Kan Aktı
Denizli'de Aile Arasındaki Tartışmada Kan Aktı