Çal’ın Başkanı yeni rektör ile ilgili bilinmeyenleri anlatıp, kutladı

“BU ADAM DENİZLİ’YE YAKIŞIR”

Çal’ın Başkanı yeni rektör ile ilgili bilinmeyenleri anlatıp, kutladı

.Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Rektör Yardımcısı iken, vekaleten Pamukkale Üniversitesi Rektörlük görevine atanan Prof.Dr.Ahmet Kutluhan ile ilgili bilinmeyenleri hemşehrisi olan Çal Belediye Başkanı Fethi Akcan açıkladı, “Denizli’ye bu adam yakışır. Devlet parasız yatılı okulunda okumuş ve devletçi bir eğitmen çocuğu, çiftçiliği çok seven ve traktöre binip arazisinde çalışan, Çal ve Denizli sevdalısı olan Kutluhan, görevinde başarılı olacaktır” dedi.

Prof.Dr.Ahmet Kutluhan’ın PAÜ Rektörlüğüne atanması memleketi Çal’da sevinçle karşılandı. Hemşehrileri sosyal medyada memnuniyetlerini dile getirirken, Çal Belediye Başkanı Fethi Akcan’da Kutluhan ile ilgili bilinmeyenleri açıkladı, kutlama mesajı yayınladı.

Başkan Akcan, Kutluhan’ın Köy Enstitüsü mezunu bir eğitmen çocuğu olduğunu, Gönen Öğretmen Lisesi Devlet Parasız Yatalı Okulu’nda öğrenim gördüğünü, Büyükşehir Başkanı Osman Zolan’ın sınıf arkadaşı olduğunu söyleyerek, “Ahmet Kutluhan ayrıca Çal ve Denizli sevdalısıdır. Kendisi Çal ilçe merkezinden geçtiğimiz yıllarda ev satın aldı. Sık sık geldiği Çal’da satın aldığı evde konaklar, zamanının çoğunu Selcen mahallesinde geçirir. Selcen Mahallesi’nde ceviz bahçesi ile bağı var. Sık sık Selcen’e gelip çiftçilik yapar. Traktör kullanır. Çizmelerini giyer arazide saatlerce çalışır. Tam bir halk çocuğudur. Devlet parasız yatılı okulunda okuduğu için devletine de son derece bağlıdır. Çal ve Denizli sevdalısı olan Prof.Dr.Ahmet Kutluhan’a görevinde başarılar diliyorum. Hemşehrileri olarak bizde kendisinin PAÜ Rektörlüğüne atanmasını gururla karşıladık” diye konuştu

sarayköy sarayköyhaber
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"Büyükşehir Sevgi Eli, 14 yılda 138.500 kişiye umut oldu"
Başkan Zolan’dan Gaziler Günü mesajı
Başkan Zolan’dan Gaziler Günü mesajı