Advert

KADIN YOLCU ENGELLİ VATANDAŞI DARP ETTİ

Sarayköy minibüslerinde engelli vatandaşa kadın yolcu tarafından saldırı gerçekleşti.

KADIN YOLCU ENGELLİ VATANDAŞI DARP ETTİ

Edinilen bilgiye göre olay Denizli’den hareket edip Sarayköy’e doğru gelmekte olan bir minibüste meydana geldi. Minibüste yolcu olarak bulunan ve %50 bedensel engeli bulunan bir vatandaş, başka bir kadın yolcu tarafından taciz iddiası ile darp edildi. O anlara tanık olan diğer yolcular ve şoför ise kadına tepki gösterdi.

İddiaya göre minibüste bulunan bedensel engelli bir vatandaş el ve kol kontrolü bulunmadığı için dolmuşa binen ve o esnada yanından geçen bir kadının bana neden dokundun iddiası ile tartışma başladı. Yüzde 50 engeli olan vatandaş aynı zamanda konuşma zorluğu da çektiği için kendisini ifade edemeden, karşı tarafta iddiada bulunan kadın engelli vatandaşı darp etmeye başladı. Kadının bindiği esnada durumu gören erke ve kadın yolcular ise kadına gencin böyle bir şey yapmadığını anlatmak isteseler de kadın kimseyi dinlemeyerek engelli vatandaşa saldırmaya devam etti. Daha sonra yolcuların ve şoförün tepki göstermesiyle yerine geçen kadın şikâyetçi olacağını ifade etti.

Darp edilen bedensel engelli vatandaş kendisini karşılayan yakınlarının da yardımıyla Sarayköy İlçe Emniyet Müdürlüğüne giderek uğradığı saldırı ile ilgili kadından şikâyetçi oldu.  Kadının kendisini hem darp ettiğini hem de toplum içerisinde hakaret ettiğini söyledi.

Olay sonrası Sarayköy ilçesi Emniyet Müdürlüğü’ne giden kadında engelli vatandaştan şikâyetçi oldu. Emniyet binası önünde şikayet sonrası karşılaştığımız kadın sorularımızı yanıtsız bırakarak sizi de şikayet ederim,  gidin başımdan, engelli falan anlamam anlamam çok meraklıysanız gidin siz de kendinizi ellettin gibi çok çirkin ifadeler kullanarak uzaklaştı.

Görüşme yaptığımız ve aynı dolmuşta gelen bazı yolcular ise, Engelli bireyin zaten el kol kontrolü konusunda sorunlar yaşadığını, kadının karşı tarafın kendisini ifade etme fırsatı vermeden darba varan saldırıda bulunduğunu aktardı.

sarayköy sarayköyhaber
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
DENİZLİ'DE KORONA VİRÜS CAN ALMAYA DEVAM EDİYOR!
DENİZLİ'DE KORONA VİRÜS CAN ALMAYA DEVAM EDİYOR!
OKUL BAHÇESİNE TRAFO TEPKİSİ
OKUL BAHÇESİNE TRAFO TEPKİSİ