GENÇ İMAM KUŞ YETİŞTİRİCİLİĞİ YAPIYOR

Sarayköy ilçesinin genç imamı Hobi olarak kuş yetiştiriciliği yapıyor.

GENÇ İMAM KUŞ YETİŞTİRİCİLİĞİ YAPIYOR

Sarayköy ilçesi Kabaağaç Mahallesinde cami imamlığı yapan 26 yaşındaki Mücahit Çetin, merak ve hobi olarak başladığı kuş yetiştiriciliği sonrasında şimdiler 50 adet kuş sayısına ulaştı.  3 yıl önce Kabağaç Mahallesinde cami imamı olarak göreve başlayan Mücahit Çetin, kendine kalan zamanlarında ise kuşları ile ilgileniyor.  Çocukluğundan beri hayalinin imamlık yapmak olduğunu söyleyen Çetin, çocukluk hayalini yapabilmenin çok mutluluk verdiğini ifade etti.

Yaklaşık 2 yıl önce tek kuşla başladığı serüvenini her geçen gün artan kuş sevgisi ile birlikte sayınında artması ile birlikte kuş yetiştiriciliği yapma başladığını kaydetti. Şimdilerde hedefi ise kuş çeşitliliğini ve sayısını arttırmak.

İmamlığı çok sevdiğini ve çocukluk hayali olduğunu yaşadığı bir örnekle anlatan Çetin, “Geçenlerde öğretmenim bana bir fotoğraf gönderdi. 5. sınıftayken ben ve sınıf arkadaşlarımıza ‘ne olmak istiyorsunuz’ diye sormuştu. Ben ‘imam olmak istiyorum’ diye yazmışım. ‘Köyde hayvanlarla iç içe yaşamak istiyorum’ diye de not düşmüşüm. Hatta hocam beni arayıp tebrik etti, ‘hedefleri doğrultusunda ilerleyen tek öğrencim olabilirsin’ diye” dedi.

“ÇOCUKLARA HEDİYE EDİYORUM”

2 yıl önce bir kuşla başlayan hobisinin kuşlara olan sevgisi ile birlikte daha da artmasıyla hem kuş çeşidinin hem de sayısının arttığını ifade eden Mücahit Çetin,“Bundan yaklaşık 2 yıl önce bir tane kuş bakmakla başladım. Sonra elimi alıştırdım, konuşmaya çalıştırdım. Baktım ki ben onları gerçekten çok sevdim. Birkaç tane daha alıp bunun üretimini yapmaya karar verdim. Şu an yaklaşık 25 çiftim var, hobi olarak yetiştiriciliğini yapıyorum. İnsanlar da güzel tepkiler veriyorlar. Kur'an-ı Kerim okumaya başlayan veya derslerinde başarılı olan öğrencilerime kuşlarımdan hediye ediyorum, mutlu oluyorlar” diye konuştu.

sarayköy sarayköyhaber
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
VALİ ALİ FUAT ATİK'İN MASKE, FİZİKİ MESAFE ve HİJYEN DENETLEMESİ
VALİ ALİ FUAT ATİK'İN MASKE, FİZİKİ MESAFE ve HİJYEN DENETLEMESİ
Büyükşehir’den kadınlara psikolojik ve hukuksal destek
Büyükşehir’den kadınlara psikolojik ve hukuksal destek