Advert

SARAYKÖY'DE EN YÜKSEK PUANI ALAN İSİM BELLİ OLDU

20 Haziran 2020 tarihinde yapılan Liseye Geçiş Sınavı sonuçları 16 Temmuz 2020 tarihinde açıklandı. Denizli ve ilçelerinde tam puan alan her hangi bir öğrenci olmazken Sarayköy ilçesinin en yüksek puan alan öğrencisi belli oldu.

SARAYKÖY'DE EN YÜKSEK PUANI ALAN İSİM BELLİ OLDU

Korona virüs önlemleri doğrultusunda yoğun güvenlik önlemleri altında 20 Haziran’da gerçekleşen Liseye Geçiş Sınavı sonuçları açıklandı. Yapılan açıklama sonrası 42 ilden 181 öğrenci tüm soruları yaparak sınavdan tam puan aldı. Denizli ve ilçelerinde Liseye Geçiş Sınavından tam puan yapan öğrenci bulunmazken, Sarayköy ilçesinde sınavda en çok soruya doğru yanıt veren isim Atatürk İlk Öğretim Okulu Öğrencisi İzzet Çiftci oldu.

Türkiye ortalamasında 0,79’luk dilime giren başarılı öğrenci Sarayköy ilçesinde bu sınavda alınan en yüksek puan olan 465,94 ile ilçe birincisi oldu. Kendisine ulaştığımız başarılı öğrenci İzzet Çiftçi, salgın nedeni ile     dersleri evden takip ettiklerini ifade ederek “ Salgın nedeni ile evden dersleri takip etmek zorunda kaldık, buna rağmen sınavda karşımıza çıkan sorular çok zordu. Öğretmenlerimiz sağ olsun bizleri yalnız bırakmadı onlarında gayretiyle bu zor sınavı daha kolay bir hale getirdik. Eğer bir aksilik yaşanmaz ise Erbakır Fen Lisesi’nde öğrenimime devam etmek istiyorum” dedi

Diğer yandan ilçe birincisine çok yakın puan farkıyla ilçede en ii ikinci dereceyi Selahattin Coşkan alırken, üçüncü en iyi dereceyi Yaşar Ege Uzman aldı. Bu üç öğrencimize ve sınava giren tüm öğrencilerimize eğitim hayatlarına başarılar diliyoruz.

sarayköy sarayköyhaber
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Zolan'dan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı mesajı
Başkan Zolan'dan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı mesajı
CHP DENİZLİ MİLLETVEKİLİ H. TEOMAN SANCAR’IN 29 EKİM MESAJI
CHP DENİZLİ MİLLETVEKİLİ H. TEOMAN SANCAR’IN 29 EKİM MESAJI