PANDEMİ DENETİMLERİ BAŞLIYOR

Korona virüs ile mücadele devam ederken yeni normaller ile hayat devam ediyor. Yeni normallerin denetiminin de 8 temmuz Çarşamba günü başlayacağı duyuruldu.

PANDEMİ DENETİMLERİ BAŞLIYOR

Korona virüs ile mücadele devam ederken 1 Haziran ile yeni normaller ile hayata devam edilmesi kararlaştırılmıştı. O kararın ardından yetkililer tarafından  belirlenen rehberlerin uygulanıp uygulanmadığı denetleneceği duyurulmuştu. İşte o denetlemeler 8 Temmuz Çarşamba günü başlayacak.

DENETLENECEK YERLER

Pandemi sürecinde alınan kararlara doğrultusunda denetleme yapılacak yerler,

ticari taksiler, pazar yerleri, sosyete pazarları, şehir içi ve şehirlerarası toplu ulaşım araçları, camiler, lokanta, restoran, kafe, kahvehane, kıraathane, kafeterya, kır bahçesi, çay bahçesi, sahil bantları, dernek lokalleri, düğün ve nikah yapılan yerler, internet kafe/salon ve elektronik oyun yerleri, berber/kuaför/güzellik merkezi, alışveriş merkezleri, park/piknik alanları vb. yerler, yüzme havuzu, hamam, sauna, kaplıca, SPA ve spor merkezleri ile sinema, tiyatro ve diğer kültürel aktivite yerleri, lunapark ve tematik parklar

Denetim ekipleri, her bir iş kolu ya da mekânın uzmanlık bilgisi göz önünde bulundurularak ilgili kamu kurum ve kuruluşları (kolluk, yerel yönetimler, il/ilçe müdürlükleri vb.) ile meslek odalarının temsilcilerinden oluşacak şekilde düzenlenecek.

denetim korona sarayköy sarayköyhaber
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Zolan’dan Gaziler Günü mesajı
Başkan Zolan’dan Gaziler Günü mesajı
BAŞKAN ZOLAN:
BAŞKAN ZOLAN: "SÖZ VERDİK YAPIYORUZ"