490 HEKTAR ALAN ŞİMDİ TEKRAR YEŞİLLENİYOR

3 yıl önce bugün Sarayköy ilçesi Tekkeköy ve Kabaağaç mahallelerinide etkileyen orman yangını sonrası yanan ormanlık alan tekrar eski günlerine kavuşuyor.

490 HEKTAR ALAN ŞİMDİ TEKRAR YEŞİLLENİYOR

3 Temmuz 2017 tarihinde Sarayköy ilçesinin Tekeköy ve Kabaağaç mahallelerinde orman yangını çıktı. Rüzgarın da etkisiyle hızla yayılan orman yangını sonrası iki mahallede bulunan vatandaşlar can güvenlikleri için boşaltılmıştı.  Havadan 3 yangın söndürme helikopteri ile 2 yangın söndürme uçağıyla müdahale edilirken Karadan 20 Arasöz ve çok sayıda personelin katılımıyla söndürülmüştü.

Üzerinden geçen 3yılın ardından kül olan 490 hektar orman, yoğun çalışmalar sonucunda bugün yeniden yeşermeye başladı. Sarayköy Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş, sosyal medya hesabından yaptığı bir paylaşım ile yanıp kül olmuş ormanın son halini paylaşarak alanların, tekrar yeşile döndüğünü açıkladı.

Başkan Özbaş yaptığı paylaşımda şu ifadelere yer verdi; 3 Temmuz 2017'de Tekke-Tırkaz bölgemizde meydana gelen ve 490 hektar ormanımızı yok eden büyük yangının üzerinden tam 3 yıl geçti.

Allah'a şükürler olsun ki, Denizli Orman Bölge Müdürlüğümüz ve Sarayköy Orman İşletme Şefliğimizin koordinasyonunda ilan edilen seferberliğin ardından sadece 3 yıl içerisinde simsiyah toprakların, yanmış ağaçların yerini tertemiz bir doğa ve mavi göklere uzanmaya başlayan yemyeşil fidanlarımız almaya başladı.

sarayköy sarayköyhaber
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
MHP DENİZLİ’DE GÜÇLÜ ADAY MEHMET UZ!
MHP DENİZLİ’DE GÜÇLÜ ADAY MEHMET UZ!
Denizli'de Emekli Astsubay Hayatını Kaybetti!
Denizli'de Emekli Astsubay Hayatını Kaybetti!