İLÇE İLÇE DOLAŞIP ESKİYİ YAD EDİYOR

Aşçı olarak başladığı çalışma hayatına şimdi ilçe ilçe gezip çömlek satarak devam ediyor.

İLÇE İLÇE DOLAŞIP ESKİYİ YAD EDİYOR

Sarayköy ilçesi Çarşamba pazarında kendi bahçesinde topladığı bazı otların yanında çömlek satışı yapan 69 yaşında 4 çocuk babası Halil Erkoç, aşçı olarak başladığı çalışma hayatını şimdi ilçe pazarlarını gezerek devam ettiriyor.

Denizli’nin Güney ilçesinde ailesi ile birlikte yaşamını sürdüren Erkoç, Aşçı olarak çalışma yaşamına başlayıp emekli olduktan sonra, evde oturmaktansa kendisini de daha fazla yormadan yapabileceği işlerin arayışına girdi.

Bu esnada kendisine ait arazide yetiştirdiği bitkileri pazarlarda satmaya karar veren Erkoç, bir yakının tavsiyesi ile topraktan yapılan çanak çömlek satmaya karar verdi. Kendi akrabasının ürettiği el emeği göz nuru çanak çömlekleri biraz süsleyen Erkoç, ardından ilçe pazarlarında büyük ilgi görmeye başladı.

Pazara gelen Sarayköylü vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği çömlek tezgâhı, özellikle yaş almış insanların ve onlardan çömleğin faydasını dinleyip etkilenen vatandaşların uğramadan geçmediği bir yer halini almış. Eskiyi özleyenler veya yad etmek isteyenlerin uğrak adresi olan tezgâh, aynı zamanda mezarlıklara götürüp mezar ucuna çömlek koymak isteyen vatandaşlar tarafından da ilgi görmeye devam ediyor.

 

 

sarayköy sarayköyhaber
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"Büyükşehir Sevgi Eli, 14 yılda 138.500 kişiye umut oldu"
Başkan Zolan’dan Gaziler Günü mesajı
Başkan Zolan’dan Gaziler Günü mesajı