ANNE KIZIN ÖRNEK HİKAYESİ

Konya’da başlayan yolculuğu Sarayköy’de devam eden Nazife Kömür, şimdi pazarda geçimini sağlıyor. 3çocuk sahibi olan Kömür’ün çocuklarından biriside yine kendisiyle aynı yolu seçince pazarda yolculukları devam ediyor.

ANNE KIZIN ÖRNEK HİKAYESİ

1970 ila 75’li yıllar arasında hayat rüzgarına kapılıp yolculuğuna burada devam etme kararı alan 60 yaşındaki Nazife Kömürcü, yine ilçede yaptığı bir evlilik ile üç çocuk sahibi oldu. Ardından kızı Ferah Demirci’de Sarayköy ilçesinde evlenince annesiyle birlikte yetiştirdikleri sebzeleri satma kararı verdiler. Ama ticarette anne kız ayrımı yapan ikili aynı tezgahı paylaşmak yerine kendi tezgahını açma kararı verdi.

Sarayköy ilçesi Çarşamba pazarından yan yana tezgah açan anne kız, durumlarından memnun olduklarını hem bu vesile ile daha sık görüşüp vakit geçirdiklerini ifade etti.

Anne kızın en büyük ortak özelliklerinden biriside sadece pazarcılık yapmak değildi. Her ikisi de Sarayköy ilçesinden evlendi,  pazarcılık yapmak istedi ve her ikisi de üç çocuk sahibi oldu. Anne kız tüm ailelere örnek bir davranış sergileyerek bir ve birlik olmanın gücünü göstermeye devam edeceklerini açıkladılar.

sarayköy sarayköyhaber
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"Büyükşehir Sevgi Eli, 14 yılda 138.500 kişiye umut oldu"
Başkan Zolan’dan Gaziler Günü mesajı
Başkan Zolan’dan Gaziler Günü mesajı