DEVELER PARAZİTE KARŞI KORUMAYA ALINDI

Denizli’de deve güreşleri sezonu salgın nedeniyle yapılmayınca Sarayköy’de barınaklra alınan develer parazitlere krşı yağlndı.

DEVELER PARAZİTE KARŞI KORUMAYA ALINDI

Sarayköy ilçesinde her yıl geleneksel olarak düzenlenen deve güreşleri korona virüs salgını sebebiyle bu yıl yapılamadı. Sezon için hazırlanan develer güreşemeyince barınaklara alındı. Barınaklara alınan develer tüy dökmeleri neticesinde vücutlarında oluşacak yara ve parazitlere karşı yağlandı. Tüylerin daha sağlıklı çıkması amacıyla da yağlama işleminin yapıldığını belirtildi.

Yağlama işlemini gerçekleştiren veteriner hekim yapılan işlemler hakkında bilgi verdi. Yaptığı açıklamada "Develerimiz şu anda tüy dökümü gerçekleştirildikten sonra yağlama işlemini yapmakta bulunmaktayız. Yağlama işlemini yaptığımız devemiz Teodara Fatih, yağlama işleminde zeytinyağı, susam yağı, katran yağı ile birlikte oluşan bir karışımla yapıyoruz. Bu işlemi bit pire ve parazitlerden korumak için, deride bulunan yaraları korumak için yapıyoruz. Gelecek sezon hazırlığıdır bu ve deri tabakasının kalınlaşıp derinin sezona daha hızlı girmesi için yapıyoruz bu işlemi. Genel itibariyle Haziran ayının ortası ve Temmuz ayının ortası itibariyle gerçekleşen işlemdir" dedi.

sarayköy sarayköyhaber
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
VALİ ALİ FUAT ATİK'İN MASKE, FİZİKİ MESAFE ve HİJYEN DENETLEMESİ
VALİ ALİ FUAT ATİK'İN MASKE, FİZİKİ MESAFE ve HİJYEN DENETLEMESİ
Büyükşehir’den kadınlara psikolojik ve hukuksal destek
Büyükşehir’den kadınlara psikolojik ve hukuksal destek