SARAYKÖYLÜ FİRMADA ÖRNEK DAVRANIŞ

Korona virüs önlemleri doğrultusuna birçok firma devletin getirdiği önlemleri uygularken bazı firmalar ise aldıkları ekstra önlem ile vatandaşların takdirini toplamaya devam ediyor.

SARAYKÖYLÜ FİRMADA ÖRNEK DAVRANIŞ

Ekstra maliyet getirmesine karşılık fiyatlarında herhangi bir değişiklik yapmadan sadece vatandaşların sağlığına yönelik hamleler yapan firmalardan birisi de Sarayköy’de kendisini gösterdi. Uzun yıllardır ilçede fırın işletmeciliği yapan Serdar, Serkan kardeşler, getirdikleri yenilik ile hem korona virüse karşı alınan önlemlere iyi bir örnek olurken aynı zamanda vatandaşın ekmeğe daha sağlıklı şartlarda ulaşmasının yolunu açmış oldu.

Cumhuriyet Mahallesi Denizli Aydın kara yolu üzerinde bulunan Başak Fırın işletmesi yetkilileri, yeni aldıkları ekmek poşetleme makinası ile ekmeğin fırından bakkal ve marketlere kadar olan yolculuğunda el değmeden ulaşmasını sağlıyor.

Ekmeğin fırından çıkıp yeterli soğukluğa ulaşmasının ardından sadece o işe özel eldivenleri giyerek ekmek poşetleme makinasına koyan personel ardından el değmeden poşetlenen ekmekleri market ve bakkallara gitmek üzere hazırlıyor. Kasalara koyulan poşetli ekmeklerde bakkal ve marketlerin ekstra bir önlem almasını gerektirmeden alıcısıyla buluşuyor.

Serdar, Serkan kardeşler yaptıkları bu yenilik hakkında bireysel ve işletme müşterilerini hem ekstra bir zahmetten kurtardıklarını hem de daha sağlıklı bir hizmet sunmanın verdiği gururu yaşadıklarını ifade ederek “ Tüm dünya istesek de istemesek de çok ciddi bir salgınla karşı karşıya, yetkililer bu mücadele için önlemler alıyor vatandaşlarımız ellerinden geleni yapmaya çalışıyor. Bizlerde Başak Fırın olarak mücadeleye nasıl bir katkı sunabiliriz diye düşünürken yaptığımız araştırmalar sonrası bu projeyi uygulamaya karar verdik. Bizim içi ekstra bir maliyet ve işgücü gerektiren bir şey olmasını bir an bile düşünmedik çünkü insan sağlığı her şeyden daha önemli” dedi.

Fırına gelen bireysel müşteriler durumdan çok memnun olduklarını ve uygulamanın tüm Sarayköy’e yayılması gerektiğini düşündükleri söylerken, fırının ekmek dağıtımı yaptığı market ve bakkallar ise müşterilerde bizlerde ekmek konusunda tedirginlik yaşayabiliyoruz, bu konu hepimizin daha güven içerisinde ekmek satmasına ve tüketmesine olanak sağlıyor, üstelik ekmek satış fiyatında değişiklikte yapmadılar duyarlılıklarından dolayı Başak Fırını kutluyoruz dedi.

sarayköy sarayköyhaber
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
VALİ ALİ FUAT ATİK'İN MASKE, FİZİKİ MESAFE ve HİJYEN DENETLEMESİ
VALİ ALİ FUAT ATİK'İN MASKE, FİZİKİ MESAFE ve HİJYEN DENETLEMESİ
Büyükşehir’den kadınlara psikolojik ve hukuksal destek
Büyükşehir’den kadınlara psikolojik ve hukuksal destek