UZUN UĞRAŞLAR SONUCU KURTARILDI

Sarayköy ilçesinde uçmayı yeni öğrenen leylek çatıya düştü, imdadına mahalleli ve itfaiye erleri yetişti.

UZUN UĞRAŞLAR SONUCU KURTARILDI

Sarayköy ilçesinin simgelerinden olan leyleklere karşı vatandaşların duyarlı tutumu yine bir leylekğin hayatının kurtarılmasını sağladı. Sarayköy ilçesi Turan Mahallesi Eski Zaire Pazarı Caddesinde bulunan bir evin çatısına düşen yavru leylek uzun uğraşlar sonucunda kurtarıldı. Leyleğin düştüğü çatının karşısında ikamet eden 61 yaşındaki Mustafa Tuncer Hallaç,  yavru leyleğin birkaç gün önce düştüğünü söyledi. Birkaç gün önce düştüğünü ifade eden Hallaç, “Önce dinlenir uçar gider diye düşündük, ertesi gün baktığımızda hala çatıdaydı,    internetten araştırdım hava akımlarından dolayı uçmayı yeni öğrenen leyleklerin bu şekilde düştüğünü ve tekrar uçmak konusunda cesaret elemeyebildiklerini okudum. Sonra hemen Sarayköy Belediyesi Ekiplerini aradım, geldiler baktılar uğraştılar ve biz yakalayamıyoruz dedikten sonra gittiler.

İTFAİYECİLERE TEŞEKKÜR EDİYORUM

Tekrar başka bir ekip gelmeyince bende ne yapabiliriz diye Denizli Büyükşehir Belediyesi  CHP Meclis Üyesi  Nazım Ayyavuz’u aradım. Sağ olsun birilerini aradı ardından hemen Denizli Büyükşehir Belediyesi Sarayköy ekipleri geldi. Çatılardan atlayarak uzun uğraşlar sonucu yakaladılar yavru leyleği. Biz şimdi bunu Denizli Büyükşehir Belediyesi Barınağına teslim edeceğiz, orada veterinerler ilgilenecekler ardından uçabilecek hale geldiğinde doğaya geri bırakacaklar cevabını aldım haliyle leyleği kurtardığımız için çok mutlu oldum emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Yavru leyleğin kurtarılmasına en az Hallaç kadar sevinen diğer kişiler ise sokakta yaşayan çocuklar oldu. Sokak sakinleri Leyleğin emin ellerde olmasından dolayı mutlu olduklarını ifade etti.

sarayköy sarayköyhaber
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"Büyükşehir Sevgi Eli, 14 yılda 138.500 kişiye umut oldu"
Başkan Zolan’dan Gaziler Günü mesajı
Başkan Zolan’dan Gaziler Günü mesajı