Reklamı Geç
Advert

ASFALTLAMA ÇALIŞMALARI BAŞLADI

Sarayköy ilçesinin uzun süredir devam eden yol sorununda sona geliniyor.

ASFALTLAMA ÇALIŞMALARI BAŞLADI

Sarayköy ilçesinde özellikle Aşağı Mahalle, Turan Mahallelesi ve Hasköy Mahallesi bağlantı yollarında devam eden yol çalışması sorunlarında sona doğru yaklaşılıyor. Geçtiğimiz günlerde başlayan yol düzeltme çalışmalar sonrasında asfaltlamalar başlıyor.  Önceliğin vatandaşların yoğun olarak kullandığı caddelere verileceği çalışmada ilk etap Sarayköy Belediyesi Kapalı Pazar yerine giden cadde ve sokaklar tercih edildi.

Sarayköy Belediye Başkan Vekili Mestan Özkan, çalışmaları yerinde inceledi. Özkan, yapımına başlanılan tüm cadde ve sokakların yıl sonuna kadar tamamlanacağını ifade ederek, önceliğin vatandaşların yoğun olarak kullandığı Pazar yeri, otogar ve caddelere verileceğini ifade etti. Vekil Özcan “ Sıcak asfalt çalışmalarımız başlıyor, ilk olarak Aşağı Mahalle, Turan Mahallesi, Hasköy Mahallesi bağlantı yolları, Namık Kemal Caddesi ve Gazi Mustafa Kemal Bulvarımız tamamlanacak. Ardından diğer tüm yapım gerektiren sokaklarımızda çalışmalarımıza devam edip yıl sonuna kadar çalışmalarımızı tamamlamış olacağız” dedi.

Denizli Büyükşehir Belediyesi İlçelerden Sorumlu Ali Genç, sorumluluğunda çalışma yapan ekipler, sıcak asfalt çalışmalarına başlanacağını açıkladı.

Çalışmaları inceleyen Sarayköylü bazı vatandaşlar “Yolların yapılmasını sabırsızlıkla bekliyoruz, bitirildiğinde çok memnun olacağız” dedi. Yol kenarında işletmesi bulunan bir vatandaş ise “Yazın toz, kışın çamur çok zorluklar çektik, yollar bitirilince inşallah bu dertlerimiz kalmayacak” dedi.

Yıl sonuna kadar Sarayköy ilçesinde plan dahilinde olan tüm sokak ve caddelerin tamamlanacağını ifade eden yetkililer verecekleri rahatsızlıktan dolayı Sarayköylü vatandaşlarımız kusura bakmasın dedi.

sarayköy sarayköyhaber
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"Büyükşehir Sevgi Eli, 14 yılda 138.500 kişiye umut oldu"
Başkan Zolan’dan Gaziler Günü mesajı
Başkan Zolan’dan Gaziler Günü mesajı