DENİZLİ EMNİYETİNDEN TERÖR OPERASYONU

DENİZLİ EMNİYETİNDEN TERÖR OPERASYONU

Denizli İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı ekipler Denizli Cumhuriyet Başsavcılığından alınan talimatlar ile; 15.06.2020 ile 21.06.2020 tarihleri arasında çok sayıda terör operasyonu gerçekleştirdi. FETÖ, PKK, EL KAİDE ve DEAŞ terör örgütlerine yönelik yapılan operasyonlar neticesinde 24 şüpheli gözaltına alındı.

FETÖ OPERASYONU

FETÖ/PDY terör örgütü ile ilgili olarak yürütülen soruşturmalar kapsamında; ankesörlü sabit hatlar/büfe ardışık arandıkları tespit edilen şahıslar ile FETÖ/PDY terör örgütüne üye olmak suçundan; toplam (18) şüpheli şahıs yakalanmış, çıkarıldıkları adli makamlarca (6) şüpheli şahıs TUTUKLANMIŞTIR.

PKK TERÖR ÖRGÜTÜNE YÖNELİK SOSYAL MEDYA OPERASYONU

PKK/KCK terör örgütü ile ilgili olarak yürütülen soruşturmalar kapsamında; Sosyal Medya hesapları üzerinden PKK/KCK Terör Örgütü Propagandası yaptığı tespit edilen şahıslara yönelik gerçekleştirilen eş zamanlı operasyon neticesinde (4) şahıs yakalanarak adli makamlara sevk edilmiştir.

EL KAİDE ÜYESİ YAKALANDI

EL KAİDE Silahlı Terör Örgütü ile ilgili olarak yürütülen soruşturmalar kapsamında; Terör Örgütü içerisinde faaliyet yürüttükten sonra ülkemize girerek ilimize geldiği tespit edilen (1) şahıs yakalanmış, sevk edildiği adli makamlarca TUTUKLANMIŞTIR.

DEAŞLI TERÖRİSTE OPERASYON

DEAŞ Silahlı Terör Örgütü ile ilgili olarak yürütülen soruşturmalar kapsamında; Terör Örgütü içerisinde faaliyet yürüttükten sonra ülkemize girerek ilimize geldiği tespit edilen (1) şahıs yakalanarak adli makamlara sevk edilmiştir.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"Büyükşehir Sevgi Eli, 14 yılda 138.500 kişiye umut oldu"
Başkan Zolan’dan Gaziler Günü mesajı
Başkan Zolan’dan Gaziler Günü mesajı