Reklamı Geç
Advert

SARAYKÖY'ÜN İYİ İNSANLARI İSTEYİNCE YAPAR

Leyleklerin yaz aylarıyla birlikte en çok tercih ettikleri ilçelerden birisi olan Sarayköy’de, Sarayköylü vatandaşlarda bu tercihi boşa çıkarmıyor ve leyleklerin vaktini keyifli geçirmesi için elinden geleni yapıyor.

SARAYKÖY'ÜN İYİ İNSANLARI İSTEYİNCE YAPAR

 Sarayköy ilçesi iklimi gereği sıcak bölge arayan leyleklerin her sezon en çok ziyaret ettiği Denizli ilçesi, yaz aylarında adeta Leylekler diyarına dönüşen ilçede Sarayköylü vatandaşlarda leyleklerin güvenliği ve rahatları için ellerinden geleni yapıyor.

Bunun en güzel örneklerinden biriside Sarayköy ilçesine bağlı Sığma Mahallesinde görmek mümkün. Yaklaşık 3 yıl önce mahalle girişindeki direğin üstüne iki leyleğin yuva yapmaya çalıştığını fark eden mahalleli elektrik tellerine yakın konuşlandıklarını görünce ne yapabileceklerini düşünmeye başlıyor. Ardından ilçenin elektrik dağıtımını gerçekleştiren AYDEM’e telefon açan vatandaşlar durumu anlatıyor.

Vatandaşlardan gelen bu talebi yanıtsız bırakmayan AYDEM yetkilileri mahalleye geldikten sonra direkte incelemeler yapıp bölgeden ayrılıyorlar. Mahalleli firmanın bir şey yapıp yapmayacağı konusunda meraklanırken, kontrolden birkaç gün sonra yetkililer direk için yaptırdıkları özel bir metal aparatla geri dönüyor. Vinç yardımıyla direğin üstüne aparatı yerleştiren yetkililer Leyleklerin güven içerisinde yuva yapmaları için böyle bir çözüm bulduklarını ifade ediyor.

Durumdan memnun olan Sığma mahallesi halkı yetkililere teşekkür ve dua ediyor. Yaklaşık 3 yıl önce gerçekleşen bu olayın ardından şimdi o aparatın üzerinde bir yuva yer alıyor. Ve yuvada bu yıl ilk kez bebek leylekler dünyaya geliyor.

sarayköy sarayköyhaber
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"Büyükşehir Sevgi Eli, 14 yılda 138.500 kişiye umut oldu"
Başkan Zolan’dan Gaziler Günü mesajı
Başkan Zolan’dan Gaziler Günü mesajı