GİTTİĞİ YARIŞMADAN ELİ BOŞ DÖNMÜYOR

Osmanlı İmparatorluğu döneminde Sarayda beslenen, birbirinden farklı türlere sahip güvercinler günümüzde çok sayıda vatandaş tarafından hobi olarak devam ettiriliyor.

GİTTİĞİ YARIŞMADAN ELİ BOŞ DÖNMÜYOR

Sarayköy ilçesi de Ege bölgesinde güvercin meraklılarının en uğrak adreslerinden birisi, hem kuş türleri hem de şampiyonlarıyla Sarayköylü Güvercin yetiştiricileri her alanda adından söz ettiriyor. Sarayköy ilçesinde esnaflık yapan Ömer Karateke’de bu isimlerden birisi. Sarayköy Güvercin Sevenler Derneği üyesi olan 31 yaşındaki Karateke, kuşlarıyla katıldığı yarışmalardan eli boş dönmüyor.

Özenle seçilmiş türlerden oluşturduğu kümesindeki kuşlarıyla fırsat buldukça festival ve yarışmalara katılan Ömer Karateke, gittiği iki yarışmadan birincilik ile döndü. Yaklaşık 25 yıldır güvercin besleyen Karateke” Bu hikaye kuşçular arasında bilin diktir, bir ağabeyiniz size kuş verir ve meraklıysanız bir daha o kuşu hayatınızdan hiç çıkarmasınız benimkisi de tam olarak öyle oldu, 31 yaşındayım ve tam 25 yıl önce bakmak istiyorsan seviyorsan al diye bir ağabeyimin verdiği kuş sonrası hayatımda her zaman güvercinler oldu” dedi.

Sarayköy ilçesinde uzun yıllardır esnaflık yapan aynı zamanda  güvercin sevdalısı olan Ömer Karateke, daha önce katıldığı Aydın, Nazilli ve Antalya’da birincilikleri olan Karateke, günlük olarak güvercinleriyle özenli bir şekilde bulduğu her fırsatta ilgilendiğini  ifade ederek, ömrü ve imkanları yettiğince bu tutkusunu devam edeceğini söyledi.

sarayköy sarayköyhaber
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"Büyükşehir Sevgi Eli, 14 yılda 138.500 kişiye umut oldu"
Başkan Zolan’dan Gaziler Günü mesajı
Başkan Zolan’dan Gaziler Günü mesajı