KORONA VİRÜS ANTİKOR TARAMASI SARAYKÖY'DE BAŞLIYOR

KORONA VİRÜS ANTİKOR TARAMASI SARAYKÖY'DE BAŞLIYOR

Korona virüs salgını ile mücadele kapsamında, daha önce korona virüse yakalanıp fark etmeyen ya da farkında olmadan ayakda atlatan ve antikor geliştiren vatandaşların tespiti için Sağlık Bakanlığınca tarama gerçekleştirilecek. Yapılacak olan çalışmaları Sarayköy İlçe Sağlık Müdürlüğü ekipleri kimlik kartları ile çalışmayı yürütecek.

Sarayköy Kaymakamlığı sosyal medya hesabından yaptığı bir paylaşım ile Sarayköy ilçesinde yapılacak olan tarama çalışması hakkına bilgi vererek, çalışmayı yürütecek olan Sarayköy İlçe Sağlık Müdürlüğü ekiplerine kolaylık sağlanması ve yardımcı olunmasını istedi.

Sarayköy Kaykamlığı'nın yaptığı açıklama şu şekilde : Koronavirüs hastalığı ile mücadele kapsamında Sağlık Bakanlığınca bugüne kadar yönetilen çalışmaların değerlendirilmesi, geçirilmiş hastalık durumunun ve bulgusuz geçirilen hastalık düzeyinin saptanabilmesi amacıyla İlçemizde 16-19 Haziran 2020 tarihleri arasında bir çalışma yapılacaktır.
Bu kapsamda TUİK tarafından belirlenen hanelerde rastgele seçilecek kişilerden ilgilendirilmiş Onam alınarak bir anket alınacak ayrıca aynı kişiden Antikor testi için kan örneği ve PCR testi için ise ağız ve burun sürüntüsü alınacaktır.
Sarayköy İlçe Sağlık Müdürlüğü ekipleri kimlik kartları ile çalışmayı yürütecek olup İlçe Sağlık Müdürlüğü Ekiplerine gerekli kolaylığın gösterilmesi, şüpheli bir durumda 155 Polis İmdat hattını aramanız rica olunur.

sarayköy sarayköyhaber
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Zolan’dan Gaziler Günü mesajı
Başkan Zolan’dan Gaziler Günü mesajı
BAŞKAN ZOLAN:
BAŞKAN ZOLAN: "SÖZ VERDİK YAPIYORUZ"