O MİNİBÜSÜN ALDIĞI CEZA BELLİ OLDU

Korona virüs önlemleri doğrultusunda toplu taşımada uygulanan %50 yolcu kapasitesi yasağı 1 Haziran itibariyle yeni normaller doğrultusunda kaldırılmıştı. Fakat getirilen kullar ile birlikte tüm koltuklar dolu gidebilecek fakat ayakta yolcu taşıyamayacaklardı.

O MİNİBÜSÜN ALDIĞI CEZA BELLİ OLDU

Getirilen bu kurala Sarayköy Minibüs Hattında çalışan çok sayıda şoför uyarken, bazı şoförlerin bu kuralı ihlal etmesi vatandaşlar tarafından cep telefonu ile görüntülenerek haber merkezimize ulaşmasının ardından, tepkiyle karşılanmıştı.

Bugün yapılan haberin ardından Sarayköy Minibüs Hattında sabah saatlerinde artan vakalara rağmen ayakta yolcu taşıyan minibüs şoförünün akıbeti belli oldu. Sarayköy Minibüs Durağı Başkanı Yavuz Gencer,  şoförün aldığı cezayı açıkladı. Gencer, yaptığı açıklamada, “Yeni kuraların belirlenmesinin ardından tüm şoför esnafı arkadaşlarımızı tek tek uyardık. Babanız dahi olsa ayakta yolcu taşımayın, ne yolcuyu ne de daha sonrasında kendinizi zor durumda bırakmayın dedik. Bugün habere konu olan minibüs hattını ve şoförü tespit ettik. Yaptığımız tespitin ardından 5 gün sıradan men cezası vererek çalışmasına engel koyduk. Bu ve benzeri durumlarda Sarayköy Minibüs Durağı yönetimi ve şoförleri olarak gerekli hassasiyeti göstermeye devam edeceğiz” dedi.

MASKESİZ BİNMEYE ÇALIŞIYORLAR

Fazla yolcu alma konusuyla gündeme gelen minibüs durağının aynı zamanda maskesiz binmeye çalışan yolcularla da başı dertte. Bazı yolcular maskesini minibüste çıkarıyor, bazıları hiç maskesi yokken yoğun ısrarlar ile binmeye çalışıyor. Zaman zaman minibüs içerisinde bulunan yolcular arasında maske takmayan ve takanlar olarak tartışmalar yaşanıyor. Şoförler ise yolcu kabul ederken özellikle maske konusunda uyarılar yapmaya maskesiz yolcu taşımamaya özen gösteriyor.

sarayköy sarayköyhaber
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"Büyükşehir Sevgi Eli, 14 yılda 138.500 kişiye umut oldu"
Başkan Zolan’dan Gaziler Günü mesajı
Başkan Zolan’dan Gaziler Günü mesajı