SARAYKÖY MİNİBÜSLERİNDE YENİ NORMALLER UNUTULDU

Denizli Sarayköy arasında yolcu taşımacılığı yapan Sarayköy Minibüs hattı, özellikle yolcuların yoğun olduğu saatlerde fazladan araba hizmete sokmak yerine yasak olmasına rağmen ayakta yolcu taşımayı tercih ediyor.

SARAYKÖY MİNİBÜSLERİNDE YENİ NORMALLER UNUTULDU

Denizli Sarayköy arasında yolcu taşımacılığı yapan Sarayköy Minibüs hattı, özellikle yolcuların yoğun olduğu saatlerde fazladan araba hizmete sokmak yerine yasak olmasına rağmen ayakta yolcu taşımayı tercih ediyor. Geçtiğimiz günlerde yüzde 50 kapasitenin kaldırılmasının ardından tüm koltukları doldurma hakkıni tekrar kazanan Sarayköy  minibusleri kendilerine verilen kapasitenin üstünde yolcu taşımasi diğer yolcular tarafından da tepkiyle karşılandı.

1 Haziran itibariyle hergün artarak devam eden vakalara ve minibüsteki diğer yolcuların şoföre gerekli hatırlatmaları yapmalarına rağmen , çok sayıda  yolcunun bulunduğu durağa başka bir minibüs çağırmak yerine tüm yolcuları kendisinin alması ve yolculuk esnasında bunu tekrarlaması tartışma yarattı.

O esnada yolculuk için minibüste bulunan polis memuruna da durumu soran vatandaşlar, denetim ekipleri gerekeni yapacaklardır cevabını aldı. Polis ise şoförü uyarmak yerine sadece o anların sadece fotoğrafını çekmekle yetindi.

Bazı minibüslerin bu konuda hasas davranıp fazla yolcu almaması,  vatandaşların hepsinin maske kuralına uyuyor olması yaşanabilecek riskli bir  durumu en aza indirmeye devam ediyor. Minibüs şoförlerinin ise bazı zamanlarda maskesiz binmeye çalışan yolcular ile sorunlar yaşadığı öğrenildi.

sarayköy denizli minibüs
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"Büyükşehir Sevgi Eli, 14 yılda 138.500 kişiye umut oldu"
Başkan Zolan’dan Gaziler Günü mesajı
Başkan Zolan’dan Gaziler Günü mesajı