Reklamı Geç
Advert

BAKAN AÇIKLADI İHALE 11 HAZİRAN'DA YAPILACAK

BAKAN AÇIKLADI İHALE 11 HAZİRAN'DA YAPILACAK

Bir çok ili biribirine bağlayacak, kesintisiz ve rahat ulaşım sağlayacak olan İzmir-Antalya arasında yapılacak otoyolda ikinci etap olan  Aydın Denizli otoyolu için müjde verildi. Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, yapmış olduğu açıklamada  Yap-İşlet-Devret (YİD) modeli ile 11 haziranda otoyol için ihaleye çıkılacağını belirtti.

“DENİZLİ’DE Kİ TURİZM MERKEZLERİNE ULAŞIM KOLAYLAŞACAK”

Denizli içinde açıklamalarda bulunan karaismailoğlu, "Aydın-Denizli Otoyolu Projesi, Aydın ve Denizli kent merkezlerini birbirine bağlamanın yanı sıra Pamukkale ve Efes Antik Kenti gibi önemli turizm merkezlerine de ulaşımı kolaylaştıracak. Bu sayede Ege Bölgesi'ndeki turizm, tarım ve ticaret bölgelerine güvenli ve konforlu karayolu ulaşımı sağlanmış olacak" dedi.

“İZMİR ANTALYA ARASI 3 SAATE DÜŞECEK”

Bakan Karaismailoğlu, projenin 140 kilometre otoyol ve 23 kilometre bağlantı yolu olmak üzere toplam 163 kilometre uzunluğunda olduğunu, bölge için büyük öneme sahip Aydın-Denizli Otoyolu ile sonraki etaplarda ihaleleri yapılacak Denizli-Burdur ve Antalya-Burdur otoyollarının tamamlanmasıyla İzmir-Antalya arasındaki mevcut 580 kilometre devlet yolu ile 6-7 saat süren seyahatin, 440 kilometre otoyolla 3 saate ineceğini belirtti.

SARAYKÖY’ÜN İÇİNDEN GEÇECEK KAVŞAK İÇİN BİTİŞ TARİHİ VERİLDİ

Aydın-Denizli otoyolu, Yörükoğlu Ali Efe kavşağında başlayıp, Yenipazar kavşağı, Nazilli kavşağı, Kuyucak kavşağı, Buharkent kavşağı, Sarayköy kavşağı, Kumkısık kavşağı, Pamukkale kavşağı, Kocabaş 1 kavşağı, Kocabaş 2 kavşağına gelindiğinde sona erecek. Karaismailoğlu, otoyolun ihalenin sonuçlanmasının ardından 3 yıl içerisinde tamamlanmasının planlandığının da altını çizdi. 

sarayköy sarayköyhaber
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"Büyükşehir Sevgi Eli, 14 yılda 138.500 kişiye umut oldu"
Başkan Zolan’dan Gaziler Günü mesajı
Başkan Zolan’dan Gaziler Günü mesajı