Reklamı Geç
Advert

Denizli E-Sınav Merkezinin Yeni Binasında İlk E-Sınav Yapıldı

Denizli İl Milli Eğitim Müdürlüğünce bağımsız bina olarak yapımı tamamlanan Denizli İl Milli Eğitim Müdürlüğü Hacı Ayşe Yıldız Ölçme ve Değerlendirme Merkezi gerçekleştirilen ilk sınavla kapılarını açtı.

Denizli E-Sınav Merkezinin Yeni Binasında İlk E-Sınav Yapıldı

Denizli İl Milli Eğitim Müdürlüğünün Saltak Caddesindeki eski hizmet binasında yer alan E-Sınav salonları Gerzele Mahallesinde yapımı tamamlanan hizmet binasında taşındı.

 

Pandemi sürecinde Milli Eğitim Bakanlığınca eğitim-öğretim faaliyetleri ile merkezi sınavlarında da geçici süre durdurulması sonrası ilk e-sınav, Özel Motorlu Taşıt Sürücü Kursiyerlerine yönelik olarak 01 Haziran 2020 tartihinde gerçekleştirildi.

 

İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, 01 Haziran tarihinde yapılan ilk sınav oturumu öncesi Denizli İl Milli Eğitim Müdürlüğü Hacı Ayşe Yıldız Ölçme ve Değerlendirme Merkezine ziyarette bulundu.

 

Hayırseverimizin katkıları ile yeni bağımsız bir binaya kavuşan ölçme ve değerlendirme merkezinde maske, mesafe ve hijyen kurallarına uygun olarak yapacağımız ilk sınavımızı yeni binamızda yapmanın heyacanı içerisindeyiz diyerek sözlerine başlayan Müdür Oğuz; Bu binamızın öncelikle adaylarımıza, öğretmenlerimize, milli eğitim camiasına ve öğrencilerimize hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum.

 

Ölçme ve Değerlendirme Merkezimizde ekip arkadaşlarımızla birlikte bütün hazırlıklarımızı tamamladık. Bu hazırlıkları ve çalışmaları gerçekleştiren bilgi işlem ve ölçme değerlendirme da görev yapan arkadaşlarımın ve bu binanın yapımında bugüne kadar hizmette bulunan hizmetlisinden en üst düzey yöneticisine kadar her birine ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Binamız dilerim ki bundan sonraki süreçte güzel hizmetlere vesile olur” dedi.

 

 

Gerzele Mahallesi İbrahim Cengiz Caddesi No:56/A Merkezefendi/Denizli adresinde 2 adet E-Sınav Salonu ile hizmet vermeye başlayan Hacı Ayşe Yıldız Ölçme ve Değerlendirme Merkezinde aynı zamanda İl Milli Eğitim Müdürülüğü Soru Havuzu çalışmalarını sürdüren öğretmenlerde görev yapıyor.

 

Milli Eğitim Bakanlığınca E-sınav salonlarında online olarak Özel Motorlu Taşıt Sürücü Kursiyerleri sınavları ile Mesleki Eğitm Merkezleri Kalfalık ve Ustalık Teorik e-Sınavları gerçekleştiriliyor. Pandemi süreci sonrası normalleşme kapsamında 01 Haziran 2020 tarihi itibari ile E-Sınav Salonlarında sınavlar tekrar başladı.

 

Sınavlara hijyen kuralları kapsamında maskesiz aday alınmıyor. Adayları bina içerisine alınmadan önce yetkililer tarafından ateşleri ölçülüyor ve ellerini dezenfekte etmeleri sağlanıyor.

saraykoy haber sarayköy
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"Büyükşehir Sevgi Eli, 14 yılda 138.500 kişiye umut oldu"
Başkan Zolan’dan Gaziler Günü mesajı
Başkan Zolan’dan Gaziler Günü mesajı